• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
"DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM ..." PDF Drukuj Email

„Dobrze widzi się tylko sercem, a najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – pod takim hasłem świętowano Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu nr 6 „Polne Kwiaty”. Dzieci z grupy „Bratki” pod kierunkiem pani Iwony i pani Natalii zaprezentowały swe umiejętności aktorskie w przedstawieniu „Mały Książę”. Mały Książę pochodził z maleńkiej planety. Przekonany o niepowtarzalności Róży, z którą mieszkał wyruszył w podróż, podczas której poznał mieszkańców innych planet: Próżniaka, Króla, Bogacza i Lisa. To właśnie Ls uświadomił mu, że dobrze widzi się tylko sercem, a najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. W końcu zrozumiał jak ważne są miłość i przyjaźń. To dzięki Małemu Księciu wciąż na nowo możemy odnajdywać w sobie dziecko. Niesamowitego uroku dodała znakomicie dobrana muzyka – niezwykle wymowne i piękne utwory, które dopełniły piękna przedstawianego utworu.

Reakcja przedszkolnej publiczności zarówno tej najmłodszej jak i tej dojrzałej utwierdziła w przekonaniu, że przedstawienie zostało odebrane w oczekiwany sposób. Oklaskom nie było końca. Podsumowując przedstawienie Pani Natalia i Iwona cytowały fragmenty „Małego Księcia”, oraz w imieniu dzieci podziękowały „za to, co do tej pory” prosząc jednocześnie by tej miłości, cierpliwości i wyrozumiałości nigdy nie zabrakło. Na zakończenie dzieci z grupy „Bratki” rozdały wszystkim pracownikom skromne-słodkie upominki, a także różę - symbol miłości.

Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała pracownikom za pracę, złożyła serdeczne życzenia z okazji DEN, a także rozdała nagrody.

1

2

3

4

5

6

7

8