• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
MUZYKA MONIUSZKI NASZĄ INSPIRACJĄ PDF Drukuj Email

Dnia 13.06 w czwartkowe przedpołudnie dzieci z oddziału IV Bratki wzięły udział w malowaniu farbami plakatowymi na sztalugach. Pogoda tego dnia sprzyjała, dlatego dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach. Odbyło się ono na przedszkolnym tarasie. Bratki malowały prace w zespołach dwu –osobowych do wysłuchanego utworu Stanisława Moniuszki. Przedszkolacy stworzyli piękne interpretacje plastyczne. Już wcześniej „Bratki” miały przyjemność posłuchać i również zatańczyć, do dzieł Moniuszki, np. podczas IX edycji Konkursu Malowania w plenerze – Muzyka pędzlem malowana. Dziewczynki z tej grupy reprezentowały Przedszkole nr 6 , dając swój popis taneczny do utworu „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki.

Interpretację malarską do „Bajki” Moniuszki stworzył w tym roku szkolnym Gracjan z oddz. IV oraz Adelka z oddz. V, którzy malowali wspólnie w zespole.
Działania podejmowane przez dzieci przy użyciu sztalug są jednym ze sposobów wspomagających rozwój osobowości małego artysty. Ta forma malowania wyzwala emocje i uczucia u dzieci, pozwala na samorealizację i zaspokaja potrzebę ekspresji.

Rok 2019 został ogłoszony rokiem Stanisława Moniuszki z okazji 200 – lecia urodzin kompozytora. Stanisław Moniuszko to wybitny kompozytor, dyrygent, pedagog i organista, autor ok. 268 pieśni, operetek, baletów i oper. Jego muzyka stawiana jest za wzór muzyki słowiańskiej. Do jego najsłynniejszych dzieł należy „Halka” i „Straszny Dwór”. Stanisław Moniuszko to wybitna p[ostać.

Oddział IV „Bratki” w tym roku szkolnym wziął udział w wielu plastycznych przedsięwzięciach, wykonując wg zaplanowanego harmonogramu, systematycznie, co miesiąc prace konkursowe w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak.   W tym roku szkolnym dyplomy za udział otrzymała grupa Bratki, Bławatki i Niezapominajki, które wykonywały zadania konkursowe w ramach projektu.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13