• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
ŚWIĘTO MAMY U "MACZKÓW" PDF Drukuj Email

Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra, ciepła, rodzinnego szczęścia. Mama to pierwsze słowo każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy wiec dbać, troszczyć się i pielęgnować więź miedzy dzieckiem a rodzicem. Dlatego co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają wyrazić dzieciom ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki.

Z tej właśnie okazji w środę 21.05.2019 roku najmłodsze dzieci z oddziału I MAKI świętowały Dzień Mamy.

Sala przedszkolna stała się sceną, na której zaprezentowały się przedszkolaki. Swój występ rozpoczęły przywitaniem gości piosenką „Witajcie Mamy”. W wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale odgrywały swoje role w tańcu „Walczyk dla rodziców” i inscenizując orkiestrę przy piosence pt. „Jestem muzykantem”. Dzieci pokazały swoje talenty wokalne z wielkim uczuciem śpiewając „Kiedy byłam jak kropelka”. Na twarzach mam zauważyć można było wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Przedstawienie zakończone zostało odśpiewaniem pięknej piosenki pt. „Kocham Cię”. Nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa:

.. ty jesteś mą mamą, wspaniałą, kochaną,

jedyną na zawsze i kochasz mnie też..”

Podczas tej piosenki Mamy podeszły i usiadły przy dzieciach, a one wręczyły Mamom bukiet kwiatów, który wykonywały na zajęciach w przedszkolu. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Zadowolone Mamy ze szczerego serca dziękowały za przygotowanie tej jakże miłej i ważnej uroczystości.

Jeszcze raz życzymy Wam, Drogie Mamy, aby takie uczucia towarzyszyły Wam każdego dnia. Nie tylko od święta. Nie tylko w maju!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9