• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
XVIII OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

Od osiemnastu już lat „Polne Kwiaty” miesiąc maj rozpoczynają zawodami na Sportowej Olimpiadzie Przedszkolaków Miasta Gniezna. W tym roku rywalizacja odbywała się w dniach od 8 do 10 maja 2019 roku w nowej hali widowiskowo-sportowej im. M. Łopatki pod hasłem Wyścig po zdrowie-ruch jest dobry na wszystko. Nasze przedszkole reprezentowała dziesięcioosobowa grupa zawodników (rocznik 2012) z oddziału III „Bławatki” i IV „Bratki”, przedszkolacy przebrani w reprezentacyjne stroje polnych kwiatów, tancerze oraz energiczny Klub Kibica złożony zarówno z dzieci jak i ich rodzin (który serdecznie dziękujemy!). Uroczystość otwarcia igrzysk odbyła się 8 maja – w imieniu naszej drużyny ślubowanie złożyła pani kapitan-Julka. W drugim dniu olimpijskim uczestniczyliśmy w rozgrywkach sportowych, w których dzieci musiały wykazać się szybkością, zwinnością, a także umiejętnością współdziałania i komunikowania się w zespole. Po fascynującej walce zajęliśmy trzecie miejsce. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a nasze przedszkole dyplom, książkę o Polsce, puchar, drobny sprzęt sportowy i zestaw gier stolikowych. Impreza miała na celu popularyzację aktywnego spędzania czasu, a przede wszystkim zaszczepienie wśród najmłodszych „bakcyla” sportu.

3

4

1

2

6

7

8

9

10

11

11A

12

13

14

15

16

17

18

19

20