• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
"WIELKANOCNYCH TRADYCJI CZAR" PDF Drukuj Email

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oddział III „Bławatki” oraz IV „Bratki” przygotował wspólne przedstawienie pt: „Wielkanocne tradycje”. Dnia 15. 04 dzieci wystąpiły dla całej społeczności przedszkolnej oraz zaproszonych gości natomiast 16.04 dla rodziców dzieci z obu grup.

Sala „Bławatków” została na ten czas świątecznie udekorowana, po boku stał przystrojony stół wielkanocny, na nim koszyczek wielkanocny, pisanki, babka, mazurek i inne potrawy wielkanocne. Wszyscy aktorzy byli odświętnie ubrani, na głowach każdy miał przygotowany przez rodziców piękny kapelusz o tematyce wiosenno – wielkanocnej. Każde dziecko przedstawiło swoją rolę mówiącą o tradycjach wielkanocnych, przedszkolacy zaprezentowali też wiersze i piosenki.

Dla wszystkich przedszkolaków była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się i utrwalić wiadomości o malowaniu jajek, skąd wziął się zwyczaj przygotowywania palm, jakie potrawy przygotowuje się na Wielkanoc.

Występ dzieci został wzbogacony piosenkami oraz układem choreograficznym, tańcem. Jak przystało na Wielkanoc dyngusiarze pokropili wszystkich wodą.
Na koniec przedstawienia odbył się też wiosenny pokaz mody, na którym na naszym przedszkolnym wybiegu zaprezentowały się wszystkie „Bratki” i „Bławatki” w przepięknych kapeluszach. Dzieci na zakończenie złożyły rodzicom życzenia i podarowały laurki - świąteczne kartki i pisanki, które przygotowały na tę okoliczność.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim przybyłym na uroczystość gościom za tak liczne przybycie , a występującym przedszkolakom i nauczycielkom – pani Ani i p. Basi za jej przygotowanie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz zorganizowanie słodkiego poczęstunku.

1

2 3

4 5

6

7 8

9

10 11

12

13

14 15

16