• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
CERTYFIKAT DLA „POLNYCH KWIATÓW” -RADOŚĆ I DUMA Z BYCIA POLAKIEM PDF Drukuj Email

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku

teraźniejszości ani ma prawo do przyszłości”

(Józef Piłsudski)

52320332 597461060725342 19419235067363328 n

We wrześniu 2018 roku nauczycielki naszego przedszkola Anna Bartczak- Polerowicz, Natalia Gorzkiewicz, Barbar Pisarek i Iwona Zrębska-Naplocha opracowały i wdrożyły do realizacji projekt edukacyjno-wychowawczy PRZEDSZKOLAK-PATRIOTĄ, który miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych i tożsamości narodowej u naszych dzieci. Projekt ten został wpisany do kalendarza wydarzeń na oficjalnej stronie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W trakcie realizacji tego projektu nasze przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” organizowanego pod patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego, Telewizji Łódzkiej, Centrum Edukacyjnego „Bliżej przedszkola”, Wydawnictwa Edukacyjnego MAC.Jego regulamin zakładał realizację zadań , imprez i przedsięwzięć mających na celu poznanie historii i symboli państwa polskiego, tradycji, zwyczajów,obrzędów i tańców ludowych oraz potraw regionalnych- był więc kompatybilny z projektem Przedszkola nr 6 w Gnieźnie. Podczas rozwiazywania zadań (zrealizowaliśmy 15 przedsięwzięć na wymagane minimum 11) współpracowaliśmy z rodzinami przedszkolaków i wieloma instytucjami (którym serdecznie dziękujemy!), m.in. MEN, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Biblioteką PublicznąFilia nr 1, Domem Pomocy Społecznej, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Szkołą Językową Prymus i innymi przedszkolami miasta Gniezna.Za aktywny i twórczy udział w Międzynarodowym Projekcie „Piękna nasza Polska cała” nasze Przedszkole nr 6 (a także autorki projektu i koordynator -pani dyrektor Sławomira Mazur) otrzymało certyfikat potwierdzający.Szczegółowe sprawozdanie poświadczającewykonane przedsięwzięcia i posiadane przez przedszkolaków kompetencje znajdują się na:https://blizejprzedszkola.pl/wpis-12840,piekna-nasza-polska-cala-przedszkole-nr-6-polne-kwiaty-gniezno?dodaj=wpis&success#

6

9

10

15

5

4

9

14

4