• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU PDF Drukuj Email

Znalezione obrazy dla zapytania dzień bezpiecznego internetu

Od 2004 roku w Europie ,a później także na świecie corocznie obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu ”mający na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszym przedszkolu obchodziliśmy go dwuetapowo. Ważna jest edukacja nie tylko dzieci, ale także rodziców, dlatego u „Polnych Kwiatów” 6 lutego 2019 roku odbyło się spotkanie dla rodziców z profilaktykiem społecznym st. asp. Krzysztofem Sochą z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie mające na celu uświadomienie jakie niebezpieczeństwa czyhają w Internecie. W szatniach przedszkola wywieszono i udostępniono plakaty informacyjne. Po prezentacji multimedialnej rodzice otrzymali przygotowane przez przedszkole ulotki dotyczące zasad bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu.
Dla przedszkolaków „Dzień Bezpiecznego Internetu” obchodziliśmy 11 lutego. W ramach wspomnianych obchodów dla dzieci z najstarszych oddziałów: Bławatki,Bratki i Niezapominajki przygotowano prezentację multimedialną, gry i zabawy edukacyjne, a także bajkę z serii „Sieciaki.pl”. Wszystkie działania kładły nacisk na bezpieczeństwo w sieci. Przedszkolacy wykazali się wiedzą o Internecie i możliwościach korzystania z różnych urządzeń podłączonych do sieci. Dzień był nie tylko nauką, ale i dobrą zabawą dla dzieci. Dzień Bezpiecznego Internetu to akcja w naszym przedszkolu zorganizowana w ramach projektu „BEZPIECZNE DZIECIAKI-INTERNECIAKI” autorstwa pani Natalii Gorzkiewicz, która przygotowała i przeprowadziła imprezę. Dla dzieci zostało również opracowane i wydane okolicznościowe pisemko „Jestem bezpieczny w sieci” z atrakcyjnymi zadaniami dla naszych milusińskich, a rodzicom serdecznie dziękujemy za kserowanie gazetki!
Planujemy dalsze zajęcia i zadania realizowane w ramach projektu „Bezpieczne dzieciaki – Interneciaki”, który trwać będzie do czerwca 2019 roku. W trosce o dobro dzieci apelujemy: RODZICU UWAŻAJ CO TWOJE DZIECKO ROBI W SIECI!

1

2

3

4

5

5a

6

7

8

9

10

11