• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
KARNAWAŁ 2019 PDF Drukuj Email

W piątek 11 stycznia w naszym przedszkolu już od samego rana rozbrzmiewały karnawałowe rytmy. Balowy wystrój każdej z przedszkolnych sal wprowadzał radosny nastrój i zachęcał do zabawy. Jak na prawdziwy Bal Karnawałowy Przebierańców przystało nie zabrakło pięknych strojów. Na parkiecie pojawili się mali tancerze przebrani w różnorodne i bajecznie kolorowe kreacje. Zdecydowanie dominowały księżniczki, postacie z bajek i filmów oraz zwierzęta, ale nie zabrakło też policjantów, strażaka, piratów a nawet górala. Wszyscy-dzieci i dorośli pląsali w rytm znanych i popularnych utworów. Tańczyliśmy zespołowo, solo i parami, z podskokami i obrotami-słowem było głośno i radośnie, była zabawa i działo się.Okazało się, że nasze przedszkolaki uwielbiają taniec i zabawę, są prawdziwymi mistrzami parkietu.
Do tańca przygrywał wszystkim DJ-tatuś Marysi i Szymka, któremu bardzo serdecznie dziękujemy! Dzieci brały też udział w zagadkach i konkursach muzyczno-tanecznych, które uatrakcyjniały przedszkolakom ten karnawałowy dzień.Nie zabrakło też pamiątkowych fotografii i oczywiście poczęstunku-serwowano owoce, soki owocowe a także słodkości.Dodatkową atrakcją tego karnawałowego dnia było przedstawienie pt. ”Żabi król” w wykonaniu artystów z Białegostoku, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich oddziałów.

„Taniec nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci i uczy.

Oswaja nas z widokiem pięknych form

i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków.

Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne.

W ten sposób rozwija i kształci smak”
(Lukian z Samosat)

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie we wspólne przygotowanie balu!

1

2

3

4

5

6

7

9

1 2

3 4

5

6