• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
„Polne Kwiaty” pamiętają o setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego PDF Drukuj Email

W czwartek 20 grudnia 2018 roku zebrały się przedszkolaki z oddziału Stokrotek, Bławatków, Bratków i Niezapominajek, by poznać historię naszego regionu. Dzieci miały okazję na tablicy interaktywnej obejrzeć prezentację multimedialną pt.”Piękna nasza Polska cała” przygotowaną prze Iwonę Zarębską-Naplocha i Annę Bartczak-Polerowicz dla upamiętnienia setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Dzieci dowiedziały się o zbrojnym wystąpieniu mieszkańców naszej ziemi gnieźnieńskiej przeciwko państwu niemieckiemu oraz formach uczczenia tego tak ważnego zrywu Wielkopolan. Przedszkolaki podczas prezentacji miały okazję rozpoznawać znane miejsca naszego miasta w odmienionej szacie- przyozdobione muralami przypominającymi o wkładzie ludności Gniezna i okolic w zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Murale te zostały wymalowane np. wzdłuż drogi ekspresowej S5 oraz m.in. na budynku szkoły czy ulicach Gniezna. Zademonstrowane slajdy miały także na celu pokazanie uroków i piękna naszego miasta. Przedsięwzięcie to zostało przeprowadzone w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna nasza Polska cała.

logo NIEPODLEGŁA s2

„Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości” towarzyszącego logo Programu Wieloletniego „Niepodległa”

1

2

3

4

5

14