• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
„BRATKI” U SENIORÓW Z DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ PDF Drukuj Email

Tradycją Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie są cykliczne wizyty przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wrzesińskiej. W tym roku szkolnym odwiedziny u pensjonariuszy tego domu zorganizowane zostały z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości -tak ważnej i niezwykłej rocznicy szczególnie bliskiej seniorom.

1

Z tej właśnie okazji 13 listopada 2018 roku dzieci z oddziału IV „Bratki” wraz ze swoimi paniami Barbarą Pisarek i Anną Bartczak -Polerowicz i Iloną Kaczmarek wybrały się do Domu Pomocy Społecznej, by tańcem, wierszami i piosenkami przypomnieć dawne wydarzenia , wspólnie uczcić ten jubileusz i umilić czas jego mieszkańcom.

2

3

Po krótkim powitaniu głos zabrały przedszkolaki - trochę onieśmielone nową sytuacją-u seniorów były po raz pierwszy- doskonale poradziły sobie z prezentacją swoich talentów i umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych. Najpiękniej, jak tylko potrafiły wyśpiewały historię naszego kraju i jego piękno nagradzani co chwilę gromkimi oklaskami. Umiejętności artystyczne dzieci demonstrowane były przez podłączony radiowęzeł, by osoby, które ze względu na swój stan zdrowia nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, słyszały przeznaczony dla nich koncert.

4

5

Po występie dzieci wręczyły upominki przygotowane w przedszkolu- kolorowe, papierowe filiżanki z prawdziwą herbatką do wypicia w jesienne wieczory, a seniorzy zrewanżowali się dzieciom słodkościami. Jedna z podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w ciepłych słowach serdecznie podziękowała za wiele pięknych chwil, a na twarzach wszystkich było widać ogromne wzruszenie. Następnie był czas na swobodne rozmowy, imienne przedstawienie się dzieci oraz pensjonariuszy domu i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Wizyta u seniorów sprzyjała budowaniu dziecięcego systemu wartości- życzliwości, serdeczności, szacunku, zrozumienia i empatii dla choroby i ludzkich ułomności.

6

7

8

9

10

11

 

 logo NIEPODLEGŁA s2„Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości” towarzyszącego logo Programu Wieloletniego „Niepodległa”