• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
"BŁAWATKI" W "DZIEŃ MATKI"; DYPLOMY, NAGRODY I POCHWAŁY ZA WZOROWĄ REALIZACJĘ MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU PDF Drukuj Email

Dnia 23.05.2018 r. w samo południe, w Przedszkolu nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie, w grupie „Bławatki” miała miejsce wyjątkowa uroczystość.

1

2

W ramach obchodów Dnia Matki oraz podsumowania międzynarodowego projektu „Nasze miasto – nasze gniazdo” zaproszono do udziału niecodziennych gości: dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty - panią Aleksandę Kuź; starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu - panią Sławę Mrożek; prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie - panią Małgorzatę Tomczak oraz wspaniałe mamy naszych „Bławatków”.

3

4

„Dzień Matki w Kwiatuszkowie” to tytuł inscenizacji przygotowanej przez dzieci na podstawie znanej bajki J.Ch. Andersena - „Calineczka”. Literacką opowieść o maleńkiej dziewczynce i wielkiej, macierzyńskiej miłości jej matki wzbogaciły piosenki i tańce, nawiązujące swoim charakterem do Święta Matki. Na koniec przedstawienia, dziękując za miłość, dobroć i poświęcenie, dzieci wręczyły mamom najpiękniejszego z kwiatów – różę i po słodkim poczęstunku zaprosiły wspaniałych gości do przejścia na salę „Stokrotek”.

5

6

Drugą część uroczystości obejmowało podsumowanie międzynarodowego projektu „Nasze miasto – nasze gniazdo”. Dzięki mieszczącej się w sali oddziału II tablicy interaktywnej, zaprezentowano profesjonalnie nagrany filmik z realizacji zadań objętych projektem. Po projekcji filmu nastąpiło uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków dla dzieci biorących aktywny udział w tym międzynarodowym przedsięwzięciu oraz dla koordynatorów projektu. Nagrody wręczały: Małgorzata Tomczak – prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie oraz Mariola Ilnicka - dyrektor Przedszkola nr 6, wiceprezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie.

7

8

Następnie głos zabrała dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty– pani Aleksandra Kuź. W sposób wzruszający i dystyngowany skierowała okazjonalne życzenia w stronę mam „Bławatków”, gratulując im niezwykle utalentowanych i dojrzałych dzieci, zdolnych do podejmowania unikatowych i pionierskich wyzwań na międzynarodową skalę.

9

10

15

„Bławatki” w nagrodę otrzymały upominek - „Bajkolandia. Najpiekniejsze bajki dla dzieci”.

12

13

Gratulacje za pomysł i przystąpienie do międzynarodowego projektu „Nasze miasto – nasze gniazdo”, który wpisał się w obchody 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, skierowano również dla Małgorzaty Tomczak – inicjatorki pomysłu, Marioli Ilnickiej – dyrektor przedszkola, Grażyny Karwasińskiej – koordynatora projektu, Iwony Zarębskiej-Naplochy, Renaty Bubacz – pań wspomagajacych realizację projektu.

14

 

Do gratulacji dołączyła się również wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu – p. Sława Mrożek, podziwiając odwagę przedszkolaków – naszych „Bławatków”, za udział w tak ważnym dla polonijnych szkół projekcie.

16

17

18

19

20

21

22

23 

Obie uroczystości dokumentowane były przez licznie zrobione zdjęcia i nagrania.