• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
"BŁAWATKI" ZABIERAJĄ GŁOS -PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU PDF Drukuj Email

Nasze Miasto – Nasze Gniazdo” - to międzynarodowy projekt edukacyjny, adresowany do polskich i polonijnych szkół i przedszkoli na całym świecie, w celu przywrócenia ich kulturotwórczej roli (poczucia patriotyzmu i wiedzy o polskiej kulturze i historii).

W projekcie tym, zorganizowanym przez Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie, (gdzie wiceprezesem jest Dyrektor naszego przedszkola – pani Mariola Ilnicka ,a prezesem pani Małgorzata Tomczak) aktywny udział wzięły dzieci z oddziału III „Bławatki”, pod kierunkiem Pani Grażyny Karwasińskiej - koordynatora projektu , przy ścisłej współpracy z panią Iwoną Zarębską – Naplochą     i z panią Renatą Bubacz oraz naszą panią dyrektor Mariolą ,która jak zwykle czuwała nad całością przedsięwzięcia, podsuwała pomysły piosenki ,fotografie i podpowiadała panu Marcinowi kamerzyście.

1

Po ułożeniu 15 pytań w języku polskim i angielskim, dotyczących naszego miasta i przedszkola i wysłaniu ich do partnerskiego Przedszkola „Literki” z USA w Chicago , oczekiwaliśmy z niecierpliwością na pytania z w/w przedszkola. Po ich otrzymaniu wzięliśmy się do intensywnej, twórczej pracy.

20  21

22  23

15 chętnych dzieci z oddziału „Bławatki” ( Filip, Patryk, Łucja, Wiktor, Marysia, Tymek, Marysia, Krzysiu, Julka, Ania, Wiktoria, Maja, Gabrysia, Julek, oraz Lilka) wykorzystując swoje talenty lingwistyczne i aktorskie, zaprezentowało w zaaranżowanym studio telewizyjnym, podczas profesjonalnego nagrania wideo, odpowiedzi na zadane przez ”LITERKI „ z USA pytania.

2

Mając na uwadze nasz wiek ściśle związany z działaniem opartym na zabawie, stworzyliśmy z klocków lego makietę miasta Chicago, która była jednocześnie graficzną odpowiedzią na postawione nam pytania.

24

25

26

27

 

Chcąc zapromować nasze przedszkole i miasto Gniezno w dalekim Chicago, umieściliśmy w nagraniu dwie piosenki : „Hymn” naszego przedszkola i „ Moje Gniezno ”. Filmik wideo wzbogaciliśmy o zdjęcia z naszych najważniejszych, przedszkolnych osiągnięć, za które otrzymaliśmy liczne nagrody, puchary i certyfikaty oraz o zdjęcia grupowe każdego oddziału.

4

Całość nagrania umieściliśmy na stronie internetowej naszego przedszkola: www.polnekwiaty.deo.pl, a także wysłaliśmy płytkę z nagraniem ,folder naszego przedszkola, kalendarzyki ”Polnych Kwiatów”oraz zakładki do książek do partnerskiego przedszkola w Chicago .Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z naszą prezentacją multimedialną- w czasie wolnym, świątecznym - zapraszamy na w/w stronę !

Jesteśmy kreatywną i nie bojącą się wielkich wyzwań grupą!  „Bławatki”  z Przedszkola nr 6 ”Polne Kwiaty” w Gnieźnie.

3