• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
XVII OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

„Żyjmy zdrowo i sportowo”- pod takim hasłem odbyła się w dniach od 8 do 10 maja 2018 roku tegoroczna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków organizowana corocznie pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.

1

Przedszkole nr 6 „Polne Kwiaty” reprezentowała ośmioosobowa biało –czerwona drużyna zawodników (rocznik 2011) z oddziału III „Bławatki” i IV „Bratki”, przedszkolacy przebrani w reprezentacyjne stroje polnych kwiatków, cheerleaderki z biało-czerwonymi pomponami oraz super klub kibiców złożony z dzieci i rodziców.

2

Zgodnie z ceremoniałem otwarcia igrzysk była flaga olimpijska, zapalenie znicza i ślubowanie, które w imieniu zawodników złożył nasz kapitan - Krystian. W pierwszym dniu olimpijskim nasi zawodnicy uczestniczyli też w rozgrywkach sportowych. Olimpijczycy wykazali się sprawnością, szybkością, zwinnością, wielkim zaangażowaniem ,a także umiejętnością współdziałania w zespole, co skutkowało zwycięstwem w eliminacjach!      

3

4

                                                                                                      
Przed publicznością zaprezentowała się również nasza przeurocza grupa taneczna w tańcu „Despacito”.

 

5


Trzeci-finałowy dzień olimpijski to rozgrywka w dwuboju: skoku w dal oraz wyścigu piłek w tunelu. Rozgrywki sportowe zakończyliśmy na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal, puchar, dyplom i drobny sprzęt sportowo-rekreacyjny oraz książki dla Przedszkola "Polne  Kwiaty”.  

6

7

                                                          
Serdecznie dziękujemy kibicom-dzieciom i rodzicom, którzy dzielnie wspierali zawodników, byli dobrym duchem drużyny - bez nich nie odnieślibyśmy takiego sukcesu. Sportowcy mieli okazję rozwijać swoja sprawność ruchową, a wszyscy przeżywać radosne i emocjonujące chwile.

 

8

9

10

11

12

13

14

15

16