• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
ŚWIETO DZIADKÓW U „BRATKÓW” PDF Drukuj Email

Styczeń to niezwykły miesiąc. W Przedszkolu nr 6 dzieci już po Nowym Roku z ochotą zaczęły przygotowania do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mimo, że na dworze jest zimno, to w małych serduszkach przedszkolaków zrobiło się bardzo gorąco.

1

2

W tym roku obchody Święta Dziadków w oddziale IV „Bratki” odbyły się 22.01.2018r. W specjalnie na tę okoliczność udekorowanej sali zebranych gości serdecznie powitała pani dyrektor Mariola Ilnicka. Pod kierunkiem swoich pań (Barbary Pisarek i Anny Bartczak -Polerowicz) przedszkolaki przygotowały „bajkowy występ”. Rozpoczęto go muzyką poważną-Marszem Radeckiego, zatańczonym z kolorowymi chustami.

3

4

Po czym pojawiły się na przedszkolnej scenie postacie z bajek m.in. Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, w których babcia jest jedną z głównych bohaterek, a także postacie z bajki „O rybaku i złotej rybce”, „Siedmiomilowych butach”, czy „Stoliczku, nakryj się” przynosząc poetycki upominek. W przedstawieniu nie zabrakło również humorystycznych wierszy o psotach przedszkolaków, „Czaczy dla babci”, a dla dziadka była też „Słodka piosenka”. Pomimo nieobecności niektórych przedszkolaków, ich koleżanki i koledzy poradzili sobie świetnie podejmując się dodatkowych ról.

5

6

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali tradycyjne „sto lat”. Puentą występów był pięknie wykonany przez „Bratków” układ taneczny do znanej i lubianej piosenki „Despacito” przygotowany pod kierunkiem pani Asi ze Studia Ruchu i Tańca EUFORIA, która prowadziła z dziećmi zajęcia fitness. Następnie przedszkolaki przystąpiły do składania życzeń i wręczania upominków (przygotowanych przy pomocy pani woźnej Ilony Kaczmarek)-laurek w kształcie filiżanki z herbatką na dobre samopoczucie.

7

8

Dodatkowym prezentem był też mały, kolorowy bukiecik papierowych kwiatków. Po słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, którym serdecznie dziękujemy- wnuki zaprosiły dziadków do tańca. Bawiono się przy karnawałowych rytmach, a także przy tańcach i zabawach Klanzy. Przedszkolacy śmiało i odważnie tańczyli ze wszystkimi babciami np. taniec angielski, Cześć, daj rękę i inne, które zintegrowały dorosłych i dzieci. Po tańcach i piosenkach przyszedł czas na zagadki o bajkowych postaciach, z którymi doskonale poradzili sobie dziadkowie i ich wnuki. Dzień ten był pełen wrażeń i wzruszeń. Na pewno będzie go można miło wspominać aż do następnego święta za rok.

9

10

11

12

13

14

15