• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
ZABAWY BADAWCZE „BRATKÓW” ZE ŚNIEGIEM I LODEM PDF Drukuj Email

Tydzień od 8 do 12 stycznia 2018 roku upłynął „Bratkom” pod hasłem My się zimy nie boimy-bardzo ją lubimy. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły, by zorganizować w przedszkolu zabawy badawcze przybliżające dzieciom właściwości lodu i śniegu.

1

2

Propozycja wykonania doświadczeń spotkała się z dużym zainteresowaniem przedszkolaków-z wielkim zainteresowaniem obserwowały co dzieje się ze śniegiem/lodem kiedy przyniesiemy go do ciepłej sali. Podczas zajęć edukacyjnych za pomocą literatury, zabaw badawczych, muzyczno-ruchowych dowiedziały się skąd się bierze śnieg, poznały też jego właściwości.

3

4

Z zaangażowaniem przy użyciu lupy obserwowały płatki śniegowe, sprawdzały jego czystość-okazało się, że w rzeczywistości choć bielutki, to taki czysty wcale nie jest. Już chyba nikomu nie przyjdzie do głowy, by spróbować jego smaku! Aby utrwalić zdobytą wiedzę i umiejętności „Bratki” chętnie przystępowały do prac plastycznych, które zostały wyeksponowane na gazetce dla rodziców.    

 5

6

                                                          
Uzupełnieniem „zimowego tygodnia” były różnorodne zajęcia przybliżające przedszkolakom krainy polarne: Arktykę i Antarktydę m.in. zabawy dydaktyczne z globusem, mapą świata, atlasy, plansze i fotosy zwierząt polarnych a także film edukacyjny.  

7

8

                                      
W trakcie realizacji tego tematu kompleksowego dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy, rozwinęły kompetencje językowe, rozbudziły swoją dziecięcą ciekawość Nauczyły się samodzielnie wykonać doświadczenia oraz analizować każdą zaobserwowaną zmianę i wysuwać logiczne wnioski. Stały się dociekliwe i otwarte na otaczający świat.

9

10

11

12