• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
PRZEDSZKOLAKI W FABRYCE BOLGLASS PDF Drukuj Email

Grudzień to czas przygotowań do Bożego Narodzenia. Jednym z symboli tych świąt jest oczywiście udekorowana kolorowymi bombkami choinka. ”Polne Kwiaty”(oddział Stokrotek, Bławatków, Bratków i Niezapominajek) by poznać technologię produkcji tych ozdób wybrały się do Fabryki Ozdób Choinkowych BOLGLASS znajdującej się przy ulicy Witkowskiej.

1

2

Dzieci pod czujnym okiem przewodnika i swoich pań poznawały kolejne etapy ich produkcji. Wędrując przez poszczególne działy fabryki-dmuchalnia, srebrzalnia, lakiernia, dekoratornia i pakowalnia-dowiedziały się, że wszystkie etapy produkcji szklanych bombek choinkowych odbywają się za pomocą ludzkich rąk. Technologia ta sprawia, że każda powstała bombka różni się od pozostałych, ozdobiona przez sprawne ręce pań dekoratorek staje się jedyna w swoim rodzaju-niepowtarzalna.   

3

4

                                                                                        
Podczas zwiedzania nie obyło się także bez śmiechu podczas, gdy panie „przyuczały się" do tego zawodu wydmuchując bombki dla swojej grupy, elementów „magicznego’ srebrzenia ozdób oraz zupełnie uzasadnionych okrzyków zachwytu podczas pobytu przedszkolaków w firmowym sklepie. Tam oczom wszystkich ukazał się zapierający dech w piersiach widok efektów końcowych produkcji- bogactwo wzorów i barw wyprodukowanych bombek.      

5

6

Dzieciom bardzo podobały się te szklane ozdoby- nic więc dziwnego, że Święty Mikołaj usłyszał ich zachwyt i każde dziecko z oddz. II-V otrzymało w przedszkolu jako upominek na 6 grudnia prześliczną bombkę z własnym imieniem. Wycieczki zorganizowane zostały po to, by przedszkolaki mogły poczuć magiczny i wyjątkowy klimat Gwiazdki, uczestniczyć w poznawaniu tradycji i zwyczajów wiążących się ze świętami oraz by zrozumiały wartość pracy dorosłych i ją szanowały.

7

8

9

10

11

 

13

14

15

16

17