• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
ANDRZEJKI- WIECZÓR MAGII I WRÓŻB PDF Drukuj Email

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono w ostatnie dni listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Uważano, że listopad to miesiąc magiczny, czas wróżb i czarów. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

1

2

W naszym przedszkolu, tradycją ubiegłych lat, również w tym roku świętowaliśmy „Andrzejki”. Przedszkole powitało wszystkich przekraczających jego próg, tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Przyczyniła się do tego zapewne stosowna, magiczna dekoracja, ale również i to, że wszyscy przyszli do przedszkola przebrani – paseczkowe stroje oraz różnorodne kreacje.

3

4

W tym dniu, na naszej przedszkolnej scenie, mogliśmy podziwiać czarownicę Annę oraz kota Młota, którzy zabrali nas do świata magii i czarów. „Grota czarów” – tak nazywało się miejsce skąd pochodzili niezwykli goście.

5

 

6

 

Dzieci dowiedziały się, co czeka ich w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego, jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Było nawet czarowanie z kotła czarownicy oraz rzucanie pieniążków do wody z życzeniami na przyszłość.

7

 

8

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Na salach na dzieci czekały kolejne emocje i przeżycia. Tym razem przedszkolaki mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka, wróżyć oraz uczestniczyć w wesołych zabawach grupowych.

9

 

10

Właśnie tak dzień magi i czarów dobiegł końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale. Czarownica Anna i kot Młot pozdrawiają serdecznie również rodziców i życzą wszystkiego co najlepsze na przyszłość.

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21

 

22

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15a