• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
PASOWANIE "MAKA" NA PRZEDSZKOLAKA PDF Drukuj Email

Tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu, w listopadowy poranek, dzieci z najmłodszej grupy ,,Maki’’ zostały przyjęte w poczet przedszkolaków Przedszkola nr 6.

1

Maczki w pierwszym swoim publicznym występie pokazały, że czas spędzony w przedszkolu wypełniony jest zabawą i poznawaniem nowych umiejętności również tanecznych, recytatorskich. Zaprezentowany program artystyczny zawierał nie tylko wiersze w wykonaniu Bartka, Anielki, Martynki, Filipa oraz całej grupy, ale także piosenki również w j. angielskim, inscenizację ruchem utworów muzycznych i rytmiczną grę na instrumentach perkusyjnych.

2

Po tak pomyślnym zaprezentowaniu programu artystycznego w przygotowaniu którego dzieciom pomagały pani Anielka i pani Sławka nastąpiła bardzo ważna chwila. Dzieci po raz pierwszy złożyły ślubowanie zobowiązując się miedzy innymi być grzecznymi, koleżeńskimi i wesołymi przedszkolakami. W dotrzymaniu słowa, wspomagać maluchów zobowiązali się rodzice, którzy również złożyli swoje zobowiązania wobec dzieci potwierdzając je słowem ślubujemy.

3

Po tej doniosłej chwili nastąpił moment pasowania. Pani dyrektor przedszkola Mariola Ilnicka dokonała przyjęcia nowych podopiecznych do grona ,,pełnoprawnych przedszkolaków’’ poprzez położenie na ramieniu każdego dziecka zaczarowanego czerwonego ołówka .

4

5

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, książeczkę z wierszami oraz kuferek obfitości z drobnymi upominkami i słodyczami ufundowanymi przez rodziców.

6

Również dzięki rodzicom przy współpracy z personelem przedszkola uczestnicy spotkania zasiedli do stołów zastawionych słodkościami. Miła i serdeczna atmosfera trwała jeszcze długo podczas wspólnej zabawy dzieci i zaproszonych gości. Nie mogło również zabraknąć pierwszej pamiątkowej fotografii grupy „Maki” ze swoimi paniami i panią dyrektor.

7

8

10

11

12

13

14

15