• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
"BRATKI" NA SCENIE- "LEGENDA O POWSTANIU WISŁY" PDF Drukuj Email

Dzieci z oddziału IV Bratki wzięły udział w IV Przeglądzie Teatralnym gnieźnieńskich przedszkoli pt. „Legendy bajką opowiedziane”, który odbył się 24.10.2017r. w Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Organizatorem było Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Świat”.

11

Celem konkursu było stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci oraz popularyzacja tradycyjnych polskich legend wśród przedszkolaków i osób dorosłych. Nasze przedszkole w związku z 2017 Rokiem Rzeki Wisły opracowało i realizuje projekt edukacyjno - wychowawczy „Polska – kraj nad Wisłą”, w ramach którego dzieci pod kierunkiem pań B. Pisarek i A. Bartczak – Polerowicz przygotowały „Legendę o powstaniu Wisły”. Miały okazję zaprezentować ją na scenie przed licznie zgromadzoną widownią przedszkolaków. Okazało się, że dla publiczności eSTeDe była to nowa, nieznana dotąd legenda.  

12

                                                                                                                   

Przygotowania do występu były pracochłonne - trudny nie rymowany scenariusz na początku sprawiał dzieciom trochę kłopotu, lecz z zapałem, wyjątkowo chętnie podejmowały się aktorskich ról. Ich trud zaowocował bardzo udanym występem. Przedszkole otrzymało dyplom i pamiątkową statuetkę, a dzieci nagrody.                                                

13

W realizacji tego przedsięwzięcia zaangażowali się rodzice Bratków . Dzieci miały przepiękne spódniczki i krawaty uszyte specjalnie na tę okazję przez panią Karolinę-mamę Malwinki i Marcela, w których przedszkolaki pięknie zaprezentowały się. Inne stroje, rekwizyty, krakowskie serdaki wykorzystano z zasobów przedszkola oraz rodziców. Były one doskonałym uzupełnieniem zaplanowanej choreografii. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do występów serdecznie dziękujemy!

14

15

16

17

18

19

20

21