• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
RODZICE Z „SZÓSTKI” NA SZÓSTKĘ Z PLUSEM! PDF Drukuj Email

Tegoroczny XVI już Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbywał się pod hasłem „Czytanie zbliża”. Do tego wydarzenia nasze przedszkole przygotowywało się już od lutego. Wówczas to na zebraniach rodzicom został poddany do przemyślenia zamysł stworzenia i własnoręcznego wykonania upominku –„Bajki dla mojego dziecka”.

1

2

Rodziny przedszkolaków, jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Rozmiar tego przedsięwzięcia przerósł nasze oczekiwania! Całe rodziny włączyły się do kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Przygotowane przez nich bajki, opowiadanie, rymowane poezje, czy też życiorysy a nawet CV swoich dzieci były oryginalne i nietuzinkowe.

3

4

W dniach od 5 do 9 czerwca 2017 roku tłumnie zaczęli przybywać do przedszkola, by na forum całej grupy kolejno zasiadając na specjalnie przygotowanym fotelu dla czytających zaprezentować swoje pomysłowe prace. Na twarzach dzieci widać było uśmiech ale też niedowierzanie- to moi rodzice napisali i rysowali bajkę? Dla większości z nich była to prawdziwa niespodzianka. Duma rozpierała przedszkolaków.   

5

6

Gościliśmy także rodziców, dziadków, którzy czytali dzieciom znane i lubiane bajki i opowiadania. To był niezwykły miting czytelniczy!
Do akcji tej włączyli się również nauczyciele z „Polnych Kwiatów”- pani Mariola Ciesielska napisała bajkę o bibliotece, natomiast pani Basia Pisarek namalowała przepiękne ilustracje do wierszy Tuwima. Dla wszystkich lider kampanii CPCD na terenie Przedszkola nr 6 Anna Bartczak-Polerowicz przygotowała dyplomy uznania i podziękowania, które zostały uroczyście wręczone czytającym.

7

8

PANI DYREKTOR MARIOLA ILNICKA SERDECZNIE DZIĘKUJE ZA NIEZWYKŁE SESJE LITERACKIE Z OKAZJI XVI OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM

„CZYTANIE ZBLIŻA"- ALEŻ TAK!

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

Zapraszamy także na strony:

http://gniezno.eu/wiadomosci/1/wiadomosc/115297/czytanie_zbliza_dzieci_i_rodzicow

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/gniezno-polne-kwiaty---xvi-otcd

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/fotorelacja-z-imprez-organizowanych-w-ramach-xvi-otcd