• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
PRZEDSZKOLAK TO ZUCH –W NIM SPORTOWY DUCH; SPARTAKIADA SPORTOWA NA DZIEŃ DZIECKA PDF Drukuj Email

1 czerwca dla dzieci z oddziałów I „Maki” i II „Stokrotki” na terenach zielonych została zorganizowana Spartakiada Sportowa pod hasłem RUCH TO ZDROWIE-KAŻDY PRZEDSZKOLAK CI TO POWIE.

DSC08196 Kopiowanie

DSC08199 Kopiowanie

Po wspólnej rozgrzewce, drużyny pod kierunkiem pani Ani przystąpiły do zawodów. Mali sportowcy konkurowali ze sobą w różnorodnych konkurencjach, a każda z nich wymagała dużego zaangażowania, wytrwałości, zręczności oraz kondycji fizycznej.

DSC08201 Kopiowanie

DSC08202 Kopiowanie

Dzieci miały możliwość wyboru zabaw ruchowych, w których będą uczestniczyć lub kibicować zawodnikom swojej drużyny. Rywalizacji sportowej towarzyszył głośny i motywujący aplauz. Wszystkie konkurencje bardzo przypadły dzieciom do gustu. Po każdej wyłaniana była drużyna zwycięzców, a sędzia zawodów, pani Mariola zapisywała wyniki.

DSC08220 Kopiowanie

DSC08224 Kopiowanie

 

Zwyciężyła drużyna „Stokrotek” - gratulujemy! Był też czas na zabawy dowolne m.in. z chustą, piłkami. Wszystkie przedszkolaki uczestniczące w olimpiadzie otrzymały drobne upominki - gadżety w postaci kolorowych naklejek motywujących i słodkości od przedszkola oraz upominki przygotowane przez rodziców.            

            DSC08233 Kopiowanie                    DSC08238 Kopiowanie      

Na zakończenie wyczerpujących zabaw wszyscy odpoczywali przy owocowym soku dzieląc się wrażeniami ze wspólnie spędzonego czasu. Zorganizowane igrzyska miały na celu zachęcenie dzieci do wszelkich zabaw związanych z aktywnością fizyczną. Podkreślały rolę ruchu jako stymulatora prawidłowego rozwoju. Olimpiada przede wszystkim umożliwiła naszym przedszkolakom przeżywanie pozytywnych emocji – radości, przyjemności i niepowtarzalnych przeżyć wypływających z uczestnictwa w zabawach sportowych.

DSC08239 Kopiowanie

DSC08246 Kopiowanie

DSC08259 Kopiowanie