• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
TEATR MA W SOBIE MAGIĘ PDF Drukuj Email

„Polne Kwiaty – widzem i aktorem” – fotorelacja z przedszkolnych teatrzyków

Teatrzyk KAMISHIBAI (jap. kami- papier, shibai- sztuka)- czyli „obrazkowy teatr” składający się
z ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie przedstawiony w formie papierowych ”slajdów” pomagający dzieciom osiągnąć efekt koncentracji i utrzymać zainteresowanie w aurze niezwykłości i magii.

3

4

„Dziewczynka z zapałkami”-13.01.2017r.

1

2

„Królewna Śnieżka”-26.01. 2017r.

13

14

„Spacer jeżyka”-23.05.2017r. w dwóch aktach (jesień i wiosna) połączony z międzygrupowymi zawodami sportowymi z nagrodami

Teatrzyk pacynek pt.,, Kwiat przyjaźni'' to teatrzyk w którym dwie pacynki Ufuś i Anatola wprowadziły dzieci w świat nadrzędnych wartości. Zachowanie bohaterów ukazało przedszkolakom, że przyjaźń jest znacznie ważniejsza od posiadania. W życiu już tak bywa, że przyjaciele czasem się kłócą i gniewają, ale ich przyjaźń zawsze zwycięża.

8

7

„Kwiat przyjaźni”-29.03 dla dzieci i rodziców

Teatrzyk sylwet w którym narrator manipuluje konturem dużego obiektu lub postaci oglądanego w dwóch wymiarach na kontrastowym tle. Taka forma teatrzyku stwarza przedszkolakom okazję do odgrywania ról
w zabawach parateatralnych, posługując się mową, mimiką gestem i rekwizytami.

5

6

„Wiosenna przygoda”-22.03.2017r nawiązujący kapryśnej marcowej pogody i zachęcający dzieci do obserwacji przyrody

9

10

„Zwiastuny wiosny”-22.03 .2017 r. teatrzyk wg B. Szurowskiej wzbogacający  wiedzę przyrodniczo-ekologiczną dzieci (dla dzieci i rodziców).

11

12

„Ropucha egoistka”-12.05.2017r. To teatrzyk, który dostarczył przedszkolakom wiedzy na temat przestrzegania reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej i w świecie dorosłych.