• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK PDF Drukuj Email

W celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz zachęcenia starszych przedszkolaków do korzystania wraz z rodzicami ze zbiorów osiedlowej biblioteki w dniach 11 i 12 maja dzieci z oddziału II „Stokrotki”, III „Bławatki ”i IV „Bratki” jak co roku z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek wybrały się do osiedlowej biblioteki przy ulicy Kruczej.

1

2

Pani Ula - bibliotekarka jak zwykle przygotowała dla nas mnóstwo atrakcji. Najpierw w czytelni dzieci słuchały czytanych przez bibliotekarkę opowiadań, zabawnych i humorystycznych wierszyków „na literki i cyferki” i o zwierzętach.

 

3

4 Dalsza część zajęć odbywała się już w wypożyczalni - każdy przedszkolak mógł indywidualnie przeglądać regały biblioteczne i oglądać, a także czytać na miarę swoich możliwości (kilkoro dzieci czyta już samodzielnie) wybrane przez siebie książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.    

5

6
Pobyt w bibliotece nie ograniczał się tylko do czytania, ale też każdy z przedszkolaków mógł wybrać coś dla siebie: ćwiczenia zręcznościowe, zabawy domkiem królewny czy pluszowymi misiami, które w małym wózeczku „wyprowadzały na spacer”, odgrywanie scenki rodzajowej o kapryśnej wręcz „żmijowatej” królewnie na podstawie wysłuchanego opowiadania. Dziękując za owocnie i miło spędzony czas dzieci zrewanżowały się pani bibliotekarce własnoręcznie wykonanymi laurkami.  

78                                                   
Na zakończenie zajęć warsztatowych w bibliotece poszczególne oddziały wypożyczyły książki do kącika czytelniczego w przedszkolnej sali.

9

10

11

12

13

14

1516

17