• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
"BŁAWATKI" SADZĄ DRZEWO PDF Drukuj Email

Dnia 28.03.2017r dzieci z oddziału III „Bławatki” wzięły udział w proekologicznym działaniu i udały się na zaproszenie Poseł Pauliny Henning – Kloska na ul. Sosnową sadzić drzewa.

1

Bławatki niejednokrotnie miały okazję uczestniczyć w zajęciach, które poszerzają ich wiedzę z zakresu przyrody, uwrażliwiają ich na piękno otaczającego świata. Dzieci wiedzą, że należy szanować przyrodę, pomagać żyjącemu światu wokół nas. Takie zajęcia w terenie stały się dobrą praktyczną lekcją przyrody. Pogoda tego dnia sprzyjała wyśmienicie. Dzieci wspólnie posadziły drzewo – klon.

2

Wcześniej wspólnie grupowo ustaliliśmy w wyniku burzy mózgów, że nasze drzewo nazwiemy: „Wojtuś”, imię związane z głównym patronem Gniezna i Polski – Świętym Wojciechem i zbliżającymi się obchodami tego święta przypadającymi na 23 kwietnia. Do grupy „Bławatki”, uczęszcza też chłopiec o tym imieniu - nasz przedszkolak, który mieszka w pobliżu tej ulicy. Wspólnie z rodzicami będzie odwiedzał plac zabaw, na którym znajduje się drzewo i będzie pielęgnował, obserwował, jak ono rośnie.

3

Dzieci podczas sadzenia drzewka miały możliwość zaprezentowania swojej ekologicznej piosenki, którą wspólnie zaśpiewały, odpowiadały również na pytania Pani poseł na tematy związane z drzewami. Nasze drzewo jest posadzone na placu zabaw, na którym wspólnie wszyscy pobawili się. Otrzymało ono ozdobną kokardę z logo Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty”.

4

Na plac przybyli też rodzice dzieci – Oliwii B, mama Michała N. z siostrami – absolwentkami naszego przedszkola oraz mama Wojtka z jego młodszą siostrą, która przywiozła dzieciom pyszne ciastka i soczki. Po wspólnej zabawie udaliśmy się spacerkiem do przedszkola, obserwując dookoła wiosenną przyrodę. Po przyjściu chętna spora grupa dzieci przystąpiła do malowania farbami plakatowymi na sztalugach – prac o tematyce wiosennej. Był to bardzo miły dla dzieci dzień, spędzony na łonie przyrody.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

 

18