• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
Podsumowanie konkursu pt. "Jesienny liść". PDF Drukuj Email

We wtorek - 26 października 2010 r. - w Przedszkolu nr 6 "Polne kwiaty" odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Jesienny liść".

Przedszkole zaprosiło do udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu dzieci 5-6 letnie z wszystkich gnieźnieńskich przedszkoli.

Na konkursową galerię, mieszczącą się w szatni głównej przedszkola, trafiło 28 oryginalnych prac małych artystów z 11 gnieźnieńskich placówek tj. Przedszkola nr 1, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 15, 17 i Sióstr Miłosierdzia.

W wyniku obrad Komisji Konkursowej, w skład której  weszły: dyr. Mariola Ilnicka, Grażyna Karwasińska, Sławomira Mazur i Barbara Pisarek ustalono, iż ze względu na wysoki poziom artystyczny dostarczonych prac, ich oryginalność i atrakcyjność w rozumieniu tematu oraz zastosowanie różnorodnych technik plastycznych, wszystkie prace zasługują na wyróżnienie i nagrodę!

Szczególnie miła niespodzianka czekała na Wiktorię Walczak z Przedszkola nr 1, która otrzymała nagrodę specjalną, przyznaną przez Dyrektora Przedszkola nr 6, Mariolę Ilnicką.

Obdarowanie upominkami tak dużej liczby dzieci, było możliwe dzięki ofiarności sponsorów: Radzie Rodziców Przedszkola nr 6, Przewodniczącej RR - p. Anecie Sobkowiak - Dopierale, Radnej - p. Leokadii Mikuły,  rodzicowi - p. Natalii Trojanowskiej.

Pamiątkowe dyplomy dla przedszkoli, bukieciki jesiennych róż wykonanych z liści klonu oraz indywidualne nagrody trafiły do rąk nagrodzonych artystów po wcześniejszym obejrzeniu galerii prac i udziale w przedstawieniu pt. "Jesienne spotkanie wiatrem podszyte", przygotowanym przez dzieci 6-letnie z oddziału IV "Bławatki".

Za udział w konkursie, serdecznie dziękujemy wszystkim małym artystom i ich nauczycielom, którzy dzięki Wychowaniu Przez Sztukę, czynią świat piękniejszym.

jesiennylisc2

jesiennylisc3