• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
DZIEŃ BABCI I DZIADKA U "MAKÓW" PDF Drukuj Email

Zimno, mroźno, ale w serduszkach dzieci z oddziału I „Maki” w piątkowe południe zrobiło się bardzo gorąco, a  powodem takiej atmosfery był  obchodzony  w tym dniu Dzień Babci i Dziadka.

Licznie przybyli na uroczystość dziadkowie zasiedli przy przygotowanych dla nich odświętnych stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

Przybyłych szanownych gości powitała ciepłymi słowami pani dyrektor Mariola Ilnicka podkreślając, że obchody Dnia Babci i Dziadka są tradycją przedszkola, złożyła im życzenia: miłych, niezapomnianych chwil spędzonych z ukochanymi wnukami w przedszkolu. Przedszkolacy przedstawili program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności ruchowe, recytatorskie, a także muzyczne grając na instrumentach perkusyjnych „noworoczny koncert”. „Maczki” bez tremy zaprezentowały swoje umiejętności. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, którzy włożyli wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Niejednej Babci i Dziadkowi łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech.
Publiczność nie żałowała również pochwał dla swoich wnuków i nagrodziła ich gromkimi brawami. Na koniec zabrzmiało gromkie „Sto lat”, które bardzo wzruszyło gości. Po czym wszystkie wnuczęta wręczyły swoim bliskim przygotowane laurki, a także kolorowe prymulki w doniczkach.

Po występach nadszedł czas na słodki poczęstunek- pyszne ciasto, które przygotowali rodzice maluszków.
Na zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka – wspólne tańce i zabawy przy muzyce. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy i zadowolenie ze wspólnej zabawy.

To były naprawdę wyjątkowe chwile pełne radości i dumy. Szczęśliwe, uśmiechnięte, a nawet rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.” Rudolph Giuliani

1

2

3

4

5

6

7

8