• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
DLA UKOCHANEJ BABCI, DLA UWIELBIANEGO DZIADKA PDF Drukuj Email

Dzień Babci i Dziadka zapisał się już na stale w kartach kalendarza jako dzień szczególny - pełen wzruszeń, wspomnień a nawet nostalgii.

Mając na uwadze szczególny charakter tego święta, przedszkolacy z oddziału II „Stokrotki” z Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty”, zaprosiły 17 stycznia 2017 r. swoje babcie i dziadków na wyjątkową uroczystość pt.: „ Babcia i dziadek w świecie bajek”. W tę magiczną krainę – gdzie młodszy spotyka się ze starszym – wprowadził zaproszonych gości kataryniarz ( Filip K.), który „grając” na zapomnianym przez młodsze pokolenie instrumencie, zaprosił do zaśpiewania i zatańczenia utworu o tym tytule.

Wśród podziwiających grę kataryniarza znalazła się śliczna, delikatna postać „Laleczką z saskiej porcelany” zwaną. W jej rolę wcieliły się wszystkie dziewczynki z grupy, w zwiewnych, delikatnych sukienkach wykonując perfekcyjnie układ taneczny. W tak ślicznej postaci zakochał się książe, który niestety był zbyt kruchy, by ofiarować laleczce dalsze, wspólne życie. Jego serce pękło a zastąpił go ...Mały Książę z bajki …( Kubuś B.) Zakochany w maleńkiej róży Książe zaprosił niecodziennych gości do wykonania pięknej piosenki z repertuaru Katarzyny Sobczyk pt. „Mały Książę”. Piosenka o charakterze karaoke była możliwa do wykonania dzięki tablicy interaktywnej zamontowanej w sali „Stokrotki”. Zaproszeni goście bardzo chętnie włączyli się w zaśpiewanie utworu wywołującego sentymentalny nastrój, wspomnienia i wzruszenia.

Kulminacyjnym punktem uroczystości były wyczarowane w magiczny sposób życzenia dla ukochanej Babci i uwielbianego Dziadka w formie otwieranego, dużego serca, z ukrytą w środku różą, która odsłoniły Marysia O. i Marysia J.

Z najpiękniejszym w ręku kwiatem – różą i drewnianym serduszkiem przedszkolacy udali się z życzeniami w kierunku dziadków. Słodki poczęstunek przy kawie, umilił dalsze, wspólne świętowanie w naszej sali, przy piosenkach z lat 6o-70 minionego stulecia.

Uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem utworu Maryli Rodowicz „Ale to już było i nie wróci więcej...” My jednak mamy nadzieję, że już za rok uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka wróci do naszego przedszkola i grupy oczywiście w odmienionej formie.

S1

S2

S3

S4

S5

S6

S7

S8

S9

S10

S11

S12

S13

S14

S16

S15