• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
KULTYWOWANIE TRADYCJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA U „POLNYCH KWIATÓW” PDF Drukuj Email

Boże Narodzenie to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. 19 grudnia dzieci z oddziału III „Bławatki” zaprezentowały „Jasełka” przed zaproszonymi gośćmi: księdzem proboszczem parafii Chrystusa Wieczystego Kapłana, emerytowanymi pracownikami przedszkola, Radą Rodziców oraz całą społecznością Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty”.

1

Licznie zgromadzoną publiczność powitała pani dyrektor Mariola Ilnicka życząc zebranym wspaniałych przeżyć i zachęcając do śpiewu kolęd. Po czym dzieci wcieliły się w role aktorów i wystąpiły ze zwyczajowym przedstawieniem o narodzinach Pana Jezusa. W rolę Maryi wcieliła się Zuzia a Józefa Kuba.

2

Na szczególną uwagę zasługiwał także taniec aniołów wykonywany przez Tatianę, Oliwię B., Paulinę, Jagodę oraz układ taneczny dziewczynek przebranych za gwiazdeczki: Weroniki, Ali, Oliwki F., Marty, które przybyły do stajenki, aby złożyć pokłon Jezusowi. Do wspólnego kolędowania włączyli się wszyscy zaproszeni goście.

3

Zaśpiewano znane pastorałki: „ Gore gwiazda Jezusowi”, „Jest taki dzień”, „Maleńka przyszła Miłość” i wiele innych znanych kolęd. Program Jasełek był bogaty w wierszyki oraz śpiewy. Całość uroczystości uzupełniała dekoracja przygotowana przez Basię Pisarek: miasto Betlejem, rozgwieżdżone niebo nad stajenką, biało – srebrne dekoracje z przepiękną nową choinką i ozdobami. Wszystko lśniło i mimo, iż na dworze nie było śniegu w sali zapanowała świąteczna radość, która udzieliła się wszystkim.

4

Po przedstawieniu zabrała głos pani Dyrektor, która złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Jasełką zachwycony był ksiądz Proboszcz Andrzej Grzelak, który wręczył dzieciom mały upominek i zakończył spotkanie życzeniami dla wszystkich dzieci oraz całej zebranej społeczności.

5

Następnie wszystkie dzieci wraz z paniami przeszły do swoich sal, gdzie przy pięknie nakrytych stołach, słodkim poczęstunku i obiedzie wigilijnym śpiewano wspólnie kolędy. Mali przedszkolacy podzielili się opłatkiem, życząc sobie wielu ciekawych i wspólnych zabaw, spędzonych w miłym i sympatycznym gronie.

We wtorek 20 grudnia 2016 r. w godzinach południowych ,,Bławatki’’ gościły na swoim przedstawieniu szczególnych gości - swoich najbliższych (mamy, tatusiów, babcie), a po Jasełkach przekazały zebranym świąteczne życzenia.

6

W tym samym dniu dzieci z oddziału IV „Bratki” zaprosiły do przedszkola swoich bliskich, by wspólnie przeżyć ten przedświąteczny czas w niepowtarzalnej atmosferze przy Jasełkach i kolędzie. Dzieci z wielkim entuzjazmem wcieliły się w role aktorów, gdyż zabawa w teatr jest jedną z ulubionych form aktywności naszych przedszkolaków.

7

W scenariuszu Jasełek nie zabrakło też akcentów odnoszących się do pór roku i naszego regionu - Wielkopolski. „Bratki” wierszem przekazały też życzenia swoim rodzinom oraz świąteczne kartki, które same zrobiły na przedszkolnych zajęciach. Malownicza sceneria, barwne stroje małych artystów, liczne piosenki i tańce sprawiły, że przedstawienie dostarczyło zebranym wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Celebrowanie tego świątecznego popołudnia zakończyła wspólna biesiada rodzin przedszkolaków. W ramach Kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom przedszkolaki otrzymały świąteczne wydanie pisemka „Polne Kwiaty”, książeczki do wspólnego czytania z rodzinami i kolorowanki. Popołudnie z rodziną miało na celu pielęgnowanie wielkopolskich tradycji świątecznych, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i zdolności aktorskich dzieci oraz czerpanie radości z bycia razem.

8

9

DSC06134 Kopiowanie

12

15577397 980990848673413 1019634254 n Kopiowanie

DSC06056 Kopiowanie

DSC06048 Kopiowanie

11

16

17

18

19

20

21