• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
PASOWANIE „MAKA” NA PRZEDSZKOLAKA W ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA PDF Drukuj Email

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś to nie tylko pluszowa przytulanka,
to „ktoś” bardzo bliski i często niezastąpiony. Misiaki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości
jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, „ocierają łzy”, pomagają zasypiać.

1

Światowy Dzień Pluszowego Misia był znakomitą okazją, aby zorganizować 25 listopada  w oddziale
I „Maki” Dzień Pluszowego Misia w połączeniu z pasowaniem na przedszkolaka dzieci nowoprzyjętych do oddziału I Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty” w bieżącym roku szkolnym.

2

W tym uroczystym dniu przybyli do przedszkola zaproszeni rodzice „Maków”, by uczestniczyć w tej ważnej chwili i wspólnie spędzić czas. Przedszkolaki przyniosły także swoje ukochane Misie, maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych.

3

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania rodziców przez panią dyrektor Mariolę Ilnicką, która życzyła miłego pobytu w przedszkolu i niezapomnianych chwil.

4

Przedszkolacy zaprezentowali piosenkę grupy MAKI, powitały wierszem zebranych gości i wyraziły swoje zadowolenie z obecności swoich bliskich słowami piosenki „Moja wesoła rodzinka”. Maluchy w piosenkach
i wierszach przedstawiły swoje misie, tańczyły z nimi a także wykazały się wiedzą dotyczącą życia i zachowań misiów. Inscenizowały piosenkę „Niedźwiadki- niejadki”, bawiły się przy opowieści ruchowej, wcielając się w rolę miśków.

5

Po czym nastąpiła bardzo ważna i wyczekiwana przez wszystkich zebranych chwila. Nowoprzyjęte do przedszkola dzieci złożyły uroczyste ślubowanie zobowiązując się CO DZIEŃ RANO BUZIE MIEĆ ROZEŚMIANĄ, NIE PŁAKAĆ, NIE SZLOCHAĆ I PANIE MOCNO KOCHAĆ, ZABAWKI SZANOWAĆ I DOOKOŁA WSZYSTKO PORZĄDKOWAĆ, GRZECZNIE BAWIĆ SIĘ I FIKAĆ, W MIG ZAJADAĆ Z TALERZYKA,   ZOSTAĆ ZUCHAMI I PRWDZIWYMI PRZEDSZKOLAKAMI.

6

W dotrzymaniu słowa wspomagać będą maluchów ich rodzice, którzy także złożyli swoje zobowiązania wobec dzieci. Następnie Pani Dyrektor Mariola Ilnicka za pomocą „magicznego ołówka” dokonała przyjęcia nowych dzieci z grupy ”Maki” do grona „pełnoprawnych przedszkolaków” oraz życzyła im radosnych dni w przedszkolu. Na pamiątkę tego niezwykle ważnego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz słodki kalendarz adwentowy.

7

Miła i serdeczna atmosfera trwała jeszcze długo podczas wspólnych „misiowych zabaw”, konkursów. Dzieci i rodzice zjadali miód z talerzyka, rodzice rysowali kredą lub kredką misie na sztalugach mając zawiązane oczy, a słuchając jedynie podpowiedzi swoich pociech. Za prawidłowo i szybko wykonane zadanie czekały nagrody w postaci miodu w słoiczku, misiowych żelków i pierniczków. Rozmowom, zabawom, śmiechom nie było końca przy pięknie przystrojonych i „słodko” zastawionych stołach.

8

To przeżycie zapewne na długo pozostanie w pamięci maluchów i ich rodziców, zostało również uwiecznione na fotografiach.

10

11

12

9