• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
III OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA PDF Drukuj Email

20 listopada 2016 r. w całej Polsce po raz trzeci obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dniem głównych obchodów tego święta u Polnych Kwiatów był piątek tj.18 listopada. W sali Bławatków Przedszkola nr 6 w Gnieźnie spotkały się dzieci ze wszystkich oddziałów. W holach przedszkola a także w poszczególnych salach przygotowano okolicznościowe wystawy dla dzieci i rodziców dotyczące praw dziecka oraz obowiązków najmłodszych obywateli naszego kraju. Wywieszone zostały również plakaty z numerami telefonów i informacjami o instytucjach, które służą pomocą dzieciom, gdy ich prawa są nieprzestrzeganie oraz list Rzecznika Praw Dziecka przysłany na tę okoliczność.

1

2

Pierwszym punktem bogatego programu obchodów był teatrzyk pt.Jak Piotruś zaprzyjaźnił się z królem?W postacie Piotrusia, króla i czarodzieja wcieliły się nauczycielki: Iwona, Natalia i Ania, które za pośrednictwem inscenizacji przybliżyły przedszkolakom ich prawa i uświadomiły, że powinny one być przestrzegane przez dorosłych.

3

5

Kolejnym punktem uroczystości był występ dzieci z oddziału IV Bratki, które na podstawie Konwencji Praw Dziecka w formie recytacji i interpretacji graficznej uwrażliwiły zebranych na prawa swoje i innych dzieci.

6

Bratki swój występ zakończyły wzruszającą piosenką i tańcem pt. Prośba dzieci. Po czym nastąpiły zabawy integracyjne pod hasłem Mały człowiek, duża sprawa, mały człowiek ma swe prawa- przedszkolaki m.in. rozwiązywały zagadki na temat praw dzieci, recytowały rymowanki i bawiły się przy piosenkach Majki Jeżowskiej.

7

8

9

Tak zorganizowany w Przedszkolu nr 6 Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka miał na celu kształtowanie u naszych przedszkolaków świadomości posiadania własnych praw i wyzwalanie spontanicznej radości poprzez wspólną zabawę.

10

7

13

 

12

14