• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
KREATYWNIE, MLECZNIE I ZDROWO W PRZEDSZKOLU NR 6 PDF Drukuj Email

1 Kopiowanie

Certyfikat otrzymaliśmy 19 X 2016 r.

1a Kopiowanie

Zdjęcie grupy "Bławatków" wysłane na konkurs pt. "Mleczne fotografie" do organizatora
Polskiej Izby Mleka.

2 Kopiowanie

4 Kopiowanie

Przedszkole nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie od roku szkolnego 2013/2014 bierze udział w realizacji programu „Dzieciaki Mleczaki”, organizatorem którego jest Polska Izba Mleka pod patronatem MEN. Nauczyciele przekazują przybliżając przedszkolakom wiedzę m.in. na temat zdrowych, mlecznych produktów, zdrowego trybu życia, w tym korzyści spożywania produktów mlecznych.

1

Szczególnie grupa „Bławatki” pod kierunkiem nauczycieli Basi Pisarek (koordynatora akcji) i Marioli Ilnickiej uczestniczy w działaniach organizowanych w ramach akcji „Dzieciaki Mleczaki”. W październiku 2016 r. „Bławatki” przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu fotograficznego pt. „Mleczne fotografie” i otrzymały wyróżnienie spośród 100 placówek z Polski uczestniczących w konkursie.

2

Z tej oto okazji dnia 15 listopada 2016r. przedszkolaki spotkała SUPER NIESPODZIANKA –do Przedszkola nr 6 na ul. Wiosenną przybyły z nagrodami animatorki z Polskiej Izby Mleka. Panie przebrane w barwne stroje – Kefirki i Maślanki przeprowadziły dla wszystkich „Polnych Kwiatów” zajęcia edukacyjne- warsztatowe promujące spożycie produktów mlecznych.

3

W tym wietrznym i deszczowym dniu w naszym przedszkolu zrobiło się kolorowo i wesoło. Przedszkolaki ze wszystkich oddziałów zgromadziły się w sali „Bławatków” i zatańczyły jak na prawdziwym baliku lekko i zdrowo, choć nie karnawałowo przy piosenkach ilustrowanych ruchem o tematyce zdrowotnej. Zrobiło się jeszcze radośniej, gdy nasza Pani Dyrektor – M. Ilnicka, również bardzo wesoła – w przebraniu krowy przyłączyła się do mlecznego pociągu w takt radosnej muzyki.

4

Kefirka i Maślanka przy rytmach tanecznych przeprowadziły zabawy ruchowe: „Czekolada”, naśladowcza – „Co robią krówki”. Dzieci rozwiązywały zagadki, ogromnych rozmiarów krzyżówkę, której hasłem było „Dzieciaki Mleczaki”, dopasowywały wycięte elementy do plakatu krowy. Na zakończenie rozbawione i rozruszane dzieciaki zatańczyły przy piosence: „Wyginam śmiało ciało” oraz wzięły udział w zabawie – Limbo – przechodzenie pod liną trzymaną na różnych wysokościach przez nasze animatorki.

5

Jako wyróżnienie Przedszkole nr 6 w Gnieźnie otrzymało statuetkę – Kreatywne Przedszkole – sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka- „Dzieciaki Mleczaki”; oddział III „Bławatki” – każde dziecko otrzymało od „Kefirka” i „Maślanki” piękny dyplom - wyróżnienie za aktywny udział w konkursie fotograficznym i dyplom grupowy „Bławatkowy” oraz dla wychowawców B. Pisarek i M. Ilnickiej. Ten dzień będzie na długo zapamiętany przez społeczność przedszkolną, a hasło „Dzieciaki Mleczaki” będzie kojarzyło się zawsze - ze zdrowiem, świetną zabawą a przede wszystkim spożywaniem smacznych produktów mlecznych. Nadal będziemy włączać się w działania akcji „Dzieciaki Mleczaki”, gdyż program cały czas trwa.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15