• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
BOOKCROSSING U „POLNYCH KWIATÓW" PDF Drukuj Email

Z końcem października w ramach propagowania kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom ruszyła
w naszym przedszkolu światowa akcja BOOKCROSSING - „uwolnij książkę”. Akcja ta ma na celu nieodpłatne pozostawianie przeczytanych książek po to, by następny czytelnik mógł je zabrać, przeczytać i przekazać dalej (Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy, Ron Hombaker.)

1

W holu głównym i drugim wejściu naszego przedszkola stanęły specjalne półki Książka w podróży wraz
z informacją dla rodzin przedszkolaków na temat zasad jej funkcjonowania. Można tu zostawić przeczytane książki i wybrać dla siebie inne pozycje, przeczytać je wraz ze swoim dzieckiem. A następnie „uwolnić książkę” odkładając ją na regał w naszym przedszkolu.

2

„KSIĄŻKI NIE LUBIĄ BYĆ WIĘZIONE NA PÓŁKACH, WOLĄ KRĄŻYĆ Z RĄK DO RĄK I BYĆ CZYTANE” -to hasło przyświecające idei bookcrossingu. Po co kupować ciągle nowe książki, skoro można je znaleźć w naszym przedszkolu? Zostanie bookcrosserem jest bardzo łatwe- wystarczą dobre chęci
i oczywiście książki.

3

Już w pierwszych dniach funkcjonowania akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród przedszkolaków i ich rodziców.

Mamy nadzieję, że półka będzie cały czas wzbogacać się o nowe pozycje, a dzieci wraz z rodzicami będą czytać, czytać, czytać…. Wspólnie uda się zachęcić całe rodziny do uwalniania swoich książek i sięgania
po te już wędrujące.

4

 Mamy w planie rozszerzyć „działalność” o książki dla dorosłych. :-)

5

6

7

8

9

10

11

12