• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
POWITANIE JESIENI W GRODZIE POBIEDZISKA PDF Drukuj Email

W piątek 23 września po podróży autokarem, który kontrolowali panowie policjanci z ruchu drogowego, a wśród nich absolwent naszego przedszkola, naczelnik Pan Karol S. najstarsze przedszkolaki z oddziału III „Bławatki” i IV „Bratki” pod opieką swoich pań: Basi i Ani stanęły przed drewnianymi wrotami Grodu Pobiedziska - warowni z okresu początków Państwa Polskiego.

DSC04054 Kopiowanie

DSC04060 Kopiowanie

DSC04062 Kopiowanie

DSC04066 Kopiowanie

1

2

Dzieci pod okiem przewodnika - komesa grodu zwiedziły drewniane piastowskie fortyfikacje, zbrojownię, unikalną wystawę średniowiecznych machin oblężniczych m.in. taran, onager, hak niszczycielski.

3

4

Przedszkolaki mogły dotknąć wszystkich eksponatów i aktywnie uczestniczyć w obronie grodziska. Wszyscy - nie tylko chłopcy, ale również dziewczęta - z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w strzelaniu z kuszy wałowej czy kamieniami z katapulty.

5

6

Każdy chciał na własnej skórze przekonać się jak ciężka jest zbroja oraz wyposażenie wojownika i jakie dawniej stosowano kary, o czym świadczą pamiątkowe zdjęcia uśmiechniętych przedszkolaków w dybach.

7

8

Dużym powodzeniem cieszyła się też starodawna karuzela wzorowana na kieracie poruszana siłą mięśni przez panie i dzieci. Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała też zabawom ruchowym na unikatowym historycznym placu zabaw, gdzie dzieci korzystały z piaskownicy, chybotek, drewnianych gier (młynek, warcaby). Wiele radości dostarczyła przedszkolakom także wspinaczka po linach i na wieżę czy pokonywanie toru przeszkód.        

9

10

 

Nie zabrakło również atrybutów piknikowych - ogniska i pieczonych kiełbasek, które w nietypowej, militarnej scenerii smakowały dzieciom wybornie.

       11         

Tak zorganizowana impreza plenerowa miała głównie na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu na powietrzu o każdej porze roku - również jesienią. Była też dla przedszkolaków wspaniałą przygodą w formie „żywej lekcji historii”- nauki poprzez zabawę. 

 12

Wyprawa do Grodu Pobiedziska zorganizowana została również w ramach kontynuacji obchodów w naszym przedszkolu jubileuszowej 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

13

14

15

 Zapraszamy na stronę   ttps://www.facebook.com/HistoryczneParkiRozrywki/