• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

Od kilku lat 20 września obchodzimy wyjątkowe święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który w „szóstce” czcimy bardzo uroczyście.1

Specjalnie na tę okazję każda z przedszkolnych sal przybrała odmienny i wyjątkowy wystrój, a w holu przedszkola przygotowane zostały plakaty z życzeniami dla „milusińskich”. W tym roku uroczystość przebiegała dwuetapowo.

2

3

Najpierw przedszkolaki zaproszone zostały na spotkanie z aktorami teatru Al. Fredry paniami Justyną Polkowską-Malicką i Jolantą Skawiną. Przybyli na zaproszenie A. Polerowicz- koordynatora Kampanii Społecznej Cała Polska czyta dzieciom- goście wystąpili z przedstawieniem pt. „Wróżka –Dobra Rada”.

4

5

W bardzo zabawny i humorystyczny sposób spektakl opowiadał o różnych typach niegrzecznych dzieci np. leń, beksa, łakomczuszek, krzykacz czy brudasek a wróżka udzielała przedszkolakom rad, w jaki sposób pokonać mają swoje słabości czy zdrowo się odżywiać.

6

7

Rozbawiona mała publiczność bardzo aktywnie włączała się do zabaw i wspólnej recytacji. Przedstawienie zorganizowano w ramach kontynuacji realizowanej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej Przedszkolak-widzem i aktorem.        

89                            

Druga część uroczystości przebiegała już na przedszkolnym placu i miała charakter zabaw muzyczno-ruchowych. Społeczność Przedszkola nr 6 wspólnie odśpiewała i odtańczyła Hymn Dnia Przedszkolaka i wesoło bawiła się przy przedszkolnych piosenkach zgodnie z okrzykiem „CHOCIAŻ JESTEM JESZCZE MAŁY-TO PRZEDSZKOLAK ZE MNE WSPANIAŁY”. Każdy oddział przedstawiał swoje dziecięce pragnienia. Do nieba poleciały balony… balony wypełnione marzeniami dzieci-był to kulminacyjny punkt obchodów uroczystości, po czym wszyscy udali się na owocowy poczęstunek i „małe, słodkie co nieco”.

10

11

Dzieci otrzymały okolicznościowy medal, a poszczególne grupy przy współpracy z rodzicami przygotowały dla przedszkolaków drobne upominki m.in. kolorowe baloniki, słodycze, książeczki.  

12

13

20 września dostarczył kolejnej okazji dzieciom do świętowania i doskonałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem „Polnych Kwiatów” z Gniezna.

Znalezione obrazy dla zapytania DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA