• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
XV OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE JUŻ PO RAZ XV

Już po raz XV w hali sportowej GOSIR przy ulicy Paczkowskiego spotkali się mali sportowcy z czternastu gnieźnieńskich przedszkoli. Tę jubileuszową Olimpiadę Sportową pod hasłem Mały sport – wielka zabawa organizowało w tym roku Przedszkole nr 17 pod patronatem Prezydenta Miasta Tomasza Budasza.

1

Przedszkole nr 6 „Polne Kwiaty” reprezentowała dwunastoosobowa drużyna zawodników (rocznik 2010) z oddziału III ”Bławatki” i IV „Bratki”.

2

3

Uroczysta inauguracja igrzysk odbyła się w poniedziałek 9 maja podczas, której „szóstka” prezentowała się w biało-czerwonych barwach. Zawodników dumnie prowadził Michał, który niósł logo naszej placówki.

4

5

6

Za nim kroczyły dziewczynki przebrane w reprezentacyjne stroje polnych kwiatów, urocze cheerleaderki i oczywiście zawodnicy. Zgodnie z ceremoniałem igrzysk była flaga olimpijska, zapalenie znicza, wspólne odśpiewanie hymnu olimpijskiego i ślubowanie, które w imieniu zawodników złożył Igor- nasz kapitan.

7

8

9

Przedszkole nr 6 przystąpiło do rywalizacji sportowej w drugim olimpijskim dniu 10maja. Do hali sportowej wybraliśmy się z dynamicznym klubem kibica, który na czele z panią dyrektor M. Ilnicką , transparentem PRZEDSZKOLAK TO ZUCH-W NIM SPORTOWY DUCH, trąbkami i kołatkami, okrzykiem drużyny Gdy „szóstka” w akcji czeka was wiele atrakcji zagrzewał naszych sportowców do walki.

10

Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach:

1. Bieg przez obręcze

2. Wyścigi ślimaków na kocykach

3. Sadzenie ziemniaków z taczkami

4. Skoki w dal

5. Wyścigi strong-child

Olimpijczycy wykazali się szybkością, zwinnością a także wielkim zaangażowaniem, co skutkowało zwycięstwem w eliminacjach!

11

Na parkiecie wystąpiła także nasza grupa taneczna z pomponami prezentując się przed publicznością w zumbie.

Trzeci –finałowy dzień olimpijski 11 maja to rozgrywka w dwuboju:

1.Toczenie piłki

2. Wyścigi raków

Pojedynek zakończyliśmy na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal, puchar, pamiątkowy dyplom i drobny sprzęt sportowo-rekreacyjny dla Przedszkola nr 6.

12

Na piersi każdego z zawodników zawisł brązowy medal, który wręczał przedszkolakom Zastępca Prezydenta Gniezna Michał Powałowski.

13

Kibice, którzy dzielnie wspierali zawodników, byli dobrym duchem drużyny-bez ich wsparcia m.in. głośnych okrzyków, oklasków, skandowania imion sportowców nie odnieślibyśmy takiego sukcesu-otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola nr 6 gadżety Euro 2016. Dziękujemy także rodzicom i rodzeństwu dzieci, którzy przybyli, by nam kibicować.

14

Każdy z „Bławatków” i „Bratków” był potrzebny czy to w roli zawodnika, kibica czy tancerza- wszyscy spisali się na medal. BRAWO DZIECIAKI!!!

15

Sportowcy mieli okazje rozwijać swoją sprawność ruchową, a wszyscy przeżywać radosne i emocjonujące chwile.

Więcej o Olimpiadzie na stronach: www.gniezno.eu oraz www.gniezno.naszemiasto.pl . Zapraszamy.