• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
1050. ROCZNICA CHRZTU POLSKI - "POLNE KWIATY" PAMIĘTAJĄ PDF Drukuj Email

Na początku kwietnia w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy obchody jubileuszowej 1050. rocznicy chrztu Polski. Przygotowując się do nich najpierw skorzystaliśmy ze skarbnicy wiedzy na ten temat jaką jest biblioteka.

B1

B2

Dzieci z poszczególnych oddziałów pod opieką pani Ani (koordynatora kampanii Cała Polska czyta dzieciom na terenie Przedszkola nr 6) uczestniczyły w zajęciach warsztatowych, które prowadziła pani Urszula Piątyszek z Biblioteki Publicznej Filia nr 1 przy ulicy Kruczej.

B3

B4

Zajęcia dostosowane były do poziomu wiekowego dzieci i ich możliwości. W trakcie zajęć przedszkolaki cofnęły się w czasie i przeniosły do czasów pierwszych Piastów. Młodsze Stokrotki ( które do biblioteki wybrały się w środę 6.04.) przebrane za księżniczkę Dąbrówkę i księcia Mieszka I w zabawowej scence rodzajowej naśladowały ich zaślubiny.

B5

B6

Nie zabrakło także orszaku wojów i rycerzy na koniu oraz dumnie spacerujących za nimi Polan i oczywiście uczty (słodkiego poczęstunku od pani bibliotekarki). Starsze Bratki(5.04.) i Bławatki(8.04.) natomiast wysłuchały opowieści o życiu w grodzie Gniezdno, chrzcie Mieszka I i jego zaślubinach z księżniczką Dobrawą.

B7

B8

Zapoznały się z dziecięcą literaturą na ten temat (którą wypożyczyliśmy do przedszkola) oraz zmierzyły się z zagadkami. Uzupełnieniem „lekcji bibliotecznej” były  różnorodne zabawy plastyczne dotyczące symboli narodowych –orła oraz mapy Polski.

B9

B10

Nasze przedszkole dla każdego oddziału otrzymało także książki „Jak w Gnieźnie królów koronowano?” Dziękujemy!. Dzieci w podziękowaniu za bardzo ciekawe i interesujące zabawy odwzajemniły się symbolicznym kwiatkiem i laurką.

B11

B12

Wycieczki do biblioteki zorganizowaliśmy celem budzenia zainteresowania naszych przedszkolaków ważnymi i aktualnymi wydarzeniami z życia naszej miejscowości i kraju.