• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
PRZEDSZKOLAK - WIDZEM I AKTOREM PDF Drukuj Email

W poniedziałkowe przedpołudnie 15 lutego przedszkolna sala „ Bławatków” zamieniła się w teatralną scenę ,na której pojawiły się aktorki z teatru im. A. Fredry w Gnieźnie - panie Justyna Polkowska - Malicka i Jolanta Skawina.

1

Zaproszeni goście wystąpili przed przedszkolakami z przedstawieniem „Na wyspach Bergamutach”. Młoda widownia okazała się publicznością niezwykle wdzięczną.

2

Z uwagą i skupieniem wpatrzona w aktorów i co chwilę zmieniające się rekwizyty wspólnie z aktorkami śpiewała i recytowała znane wiersze m.in. Jana Brzechwy. Przedszkolaki z „szóstki” zapraszane na „scenę” bardzo chętnie i aktywnie brały udział w tworzeniu spektaklu.

3

Posiadał on wiele zalet zarówno po stronie zrealizowanych możliwości aktorskich, jak również rozwiązań scenograficznych i muzycznych.

4

Przedstawienie obfitowało w humor, aktorki doskonale nawiązywały kontakt z małą publicznością, która reagowała żywiołowo i spontanicznie. Bardzo urozmaicona akcja nie pozwalała na nudę, a radosna atmosfera była udziałem aktorów i całej widowni wypełnionej przedszkolakami ze wszystkich grup wiekowych i ich paniami - pracownicami przedszkola.

5

6

Dzieci szczerze nagradzały aktorki gorącymi oklaskami. Było to dla nich prawdziwe przeżycie, tym bardziej, że po przedstawieniu miały okazję porozmawiać z naszymi gośćmi, zadać im pytania, przymierzyć rekwizyty.

7

Dziękując im za mile spędzone chwile przedszkolaki wręczyły symboliczne kwiatki, a z okazji obchodzonego w tym „czerwonym dniu” w Przedszkolu nr 6 „Polne Kwiaty” Walentynkowego Dnia Przyjaźni także lizaki w kształcie serca.

8

Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej Przedszkolak widzem i aktorem. Miało na celu stymulowanie potencjalnych zdolności twórczych dzieci w myśl zasady „uczymy się od profesjonalistów”.

9