• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
DZIECKO BEZPIECZNE NA DRODZE PDF Drukuj Email

11 lutego w ramach kampanii "Pomyśl, zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze” wszystkie przedszkolaki z „szóstki” uczestniczyły w spotkaniu w formie warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez przedstawicieli korporacji Bridgestone. Kampania inspirowana jest globalną akcją „Think before you drive” organizowaną przez fundację Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), korporację Bridgestone oraz związki motoryzacyjne na całym świecie. Jej celem jest promowanie zachowań zapewniających bezpieczeństwo dzieciom i dorosłym na drogach.

1

W trakcie warsztatów, które odbyły się na terenie Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie dzieci nauczyły się jak prawidłowo zapinać pasy na odpowiednim do wzrostu foteliku dziecięcym, mogły sprawdzić, jak z niego korzystać, by podróż samochodem była bezpieczna.

3

Utrwaliły także wiadomości i praktyczne umiejętności przechodzenia przez jezdnię zdobyte podczas przedszkolnych zajęć, spacerów oraz wycieczek.

2

Niewątpliwie atrakcją spotkania był manekin Jan – jeden z animatorów firmy Bridgestone przebrany w specjalny, żółty strój manekina testowego używanego w symulacji wypadków samochodowych.

7

Podczas interaktywnych zajęć przedszkolaki dowiedziały się również o zagrożeniach jakie mogą wystąpić na drodze i jak im zapobiegać. Dzieci spontanicznie dzieliły się także swoją wiedzą z zakresu ruchu drogowego i jak być widocznym na drodze oraz doświadczeniami wynikającymi z podróżowania samochodem z rodzicami.

5

Spotkanie zakończyło się wspólną pamiątkową fotografią z manekinem Janem utożsamianym z bezpieczeństwem na drodze.

6

Każdy przedszkolak został obdarowany odblaskowym woreczkiem, w którym znajdował się mini pakiet edukacyjny: broszurka-kolorowanka na temat bezpiecznych zachowań na drodze, kredki, odblaskowa kamizelka i opaska oraz magnes z numerami alarmowymi służb ratunkowych - Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia Ratunkowego.

4

Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze i atrakcyjnej formie, dzięki której treści były efektywnie przyswajane przez małego odbiorcę.

8