• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
TYDZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA U "POLNYCH KWIATÓW" PDF Drukuj Email

18 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka obchodzonym na pamiątkę urodzin jego autora -Alana Alexandra Milne (pierwsza książka autora ukazała się w 1926 roku-miś ma więc już 90 lat!). W naszym przedszkolu był to wyjątkowy czas – na różne sposoby świętowaliśmy urodziny Kubusia. Zorganizowaliśmy więc TYDZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA.

1

Przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Publicznej Filia nr 1 przy ulicy Kruczej z życzeniami do Misia- jubilata. Wzięły udział w „zajęciach bibliotecznych”, podczas których poznały historię powstania książki napisanej przez autora dla swojego kilkuletniego synka.

2

W trakcie zajęć prowadzonych przez Panią Ulkę-bibliotekarkę w czytelni rozwiązywały zagadki, słuchały przygód zwierząt ze Stumilowego Lasu, przygotowały laurkę, którą ofiarowały Kubusiowi i wypożyczyły do przedszkola książki o „ kubusiowych przygodach”.

3

W przedszkolnej sali zorganizowaliśmy kącik Kubusia, w którym znalazły się książeczki, plakaty, maskotki oraz inne gadżety o Puchatku.

4

Był też urodzinowy bal - karnawałowe tańce i pląsy z maskotkami, balonami i wesołe zabawy muzyczno-rytmiczne. Osobny dzień poświęciliśmy „Tygryskowemu brykaniu”- zabawom ruchowym w przedszkolnej sali i w ogrodzie na śniegu pod opieką pani Ani od gimnastyki. Były też zabawy z panią Natalią w języku angielskim pod hasłem „Winne-the-Pooh”(Winne-to pluszowa maskotka syna pisarza Christophera Robina).

5

Każdego dnia nauczycielki czytały dzieciom fragmenty książek A.A. Milne'a "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka".

6

W naszym przedsięwzięciu brały udział również panie kucharki uwzględniając w jadłospisie specjały uwielbiane przez Kubusia i serwując dzieciom „małe co nieco” m.in. gorące napoje słodzone miodem, pieczywo z miodem.

7

Nie zabrakło też zajęć plastycznych z panią Basią, podczas których przedszkolaki rysowały, malowały, wyklejały bohaterów bajki, a z panią Anielką lepiły dla nich serca z masy solnej. Ukoronowaniem tych zabaw było wykonanie różnymi technikami karnawałowych, bajkowych masek, za które dzieci otrzymały drobne upominki. Prace plastyczne zostały umieszczone na wystawie-galerii dla rodziców w holu przedszkola. Odbył się również mini festiwal filmów z Kubusiem Puchatkiem na dużym ekranie tablicy interaktywnej.

8

9

Każdego dnia w ramach Kampanii Społecznej CAŁA POLSKACZYTA DZIECIOM nauczycielki czytały dzieciom fragmenty książek A.A. Milne'a "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka". We wszystkich zabawach utrwalaliśmy znajomość przygód Puchatka, który wraz ze swoimi przyjaciółmi uczył przedszkolaków prawidłowych relacji społecznych, tolerancji, akceptacji i wrażliwości.

10

11

To był udany tydzień pełen wrażeń i dobrej zabawy, który pozwolił zrealizować założone cele - zainteresowanie przedszkolaków literaturą piękną oraz konstruowanie dziecięcego systemu wartości).

12