• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
25 LISTOPADA U "STOKROTEK" PDF Drukuj Email

Jak co roku, 25 listopada obchodzony jest w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z oddziału II Stokrotki zaprosiły w tym dniu swoich rodziców, babcie, by wspólnie świętować, a „stokrotkową” sale opanowały oczywiście małe i duże, białe, brunatne i kolorowe misiaki –pluszaki.

p1

Każdy przedszkolak miał możliwość zaprezentowania swojego ulubionego misia i wspólnej z nim zabawy. „Misiową” uroczystość rozpoczął teatrzyk pt.”Tak to się zaczęło” przybliżający zebranym dzieciom i dorosłym historię powstania tej ulubionej przez wszystkie przedszkolaki maskotki.

p2

Pojawił się także niezwykły gość – olbrzymi pluszowy miś, który zajął honorowe miejsce. Przyszedł bowiem czas na ważne, matematyczne zadania dla tych dzieci, które w tym roku szkolnym po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola.

p3

Zobowiązane były do dokładnego policzenia m.in. misiowych łapek, uszu, oczu czy elementów jego ubioru. Dzieci z wielkim przejęciem i starannością wykonywały poszczególne zadania, po czym z rąk wychowawcy-pani Grażynki dumnie przyjmowały pasowanie na przedszkolaki Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie.

p4

Od tej pory stały się pełnoprawnymi członkami społeczności przedszkolnej o czym świadczył wręczany im dyplom.

p5

Następnie Stokrotki przystąpiły wraz z rodzinami do zabaw plastycznych, które zaprezentowane zostały na misiowej galerii w szatni. Nie zabrakło też wspólnej, pamiątkowej fotografii i małego „Co nieco” – pysznych, biszkoptowych Misiów -Lubisiów.

p7

W ramach Kampanii Społecznej CPCD „Stokrotki” słuchały też przygód ulubionego bohatera - Kubusia Puchatka. Z radością bawiły się i tańczyły przy tradycyjnych zabawach kołowych ze śpiewem.

p8

To było bardzo udane święto, które rozwijało wiedzę i umiejętności dzieci i zarazem dostarczyło wiele niezapomnianych wrażeń.