• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
"CIEPŁA BUDA - PEŁNA MISKA" PDF Drukuj Email

Tegoroczna akcja charytatywna na rzecz zwierząt ze schroniska przy ulicy Kawiary odbyła się na przełomie października i listopada.

S5

W tym też okresie przedszkolaki i ich rodziny oraz pracownicy Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty” zbierali karmę, miski i koce dla podopiecznych schroniska, by w ten sposób pomóc bezpańskim zwierzakom.

S6

Zbiórce darów towarzyszyły liczne działania mające na celu rozwijanie wrażliwości dzieci na krzywdę innych (w tym wypadku zwierząt) z jednoczesnym aktywizowaniem do niesienia konkretnej pomocy. Służyły temu m.in. tematy kompleksowe poszerzające wiedzę dotyczącą psów, kotów, ich potrzeb szczególnie w okresie jesienno-zimowym, podkreślające rolę w życiu człowieka.

S1

S2

Odbył się także teatrzyk pt.”Kłopoty Burka z podwórka” (5 XI-dla oddziału I i II i 6XI-dla oddziału III i IV) w języku polskim i angielskim połączony z różnorodnymi zabawami ruchowymi, muzycznymi i plastycznymi mającymi na celu kształtowanie właściwych nawyków dotyczących opieki nad zwierzętami.

S3

S4

Podsumowaniem akcji była oczywiście wycieczka 6 listopada, najstarszych przedszkolaków z oddziału III „Bławatki” i IV„Bratki” do schroniska i przekazanie zebranych podarunków. Dzieci miały tam okazję pod okiem pracownika schroniska zapoznać się bezpośrednio z jego mieszkańcami : 74 psy, koty, króliki i gołębie, poznać ich zwyczaje, obserwować zachowania. Pełne wrażeń powróciły do przedszkola deklarując pomoc zwierzakom także w przyszłym roku szkolnym!

S7

S8

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI „CIEPŁA BUDA-PEŁNA MISKA” ZA OKAZANĄ POMOC!