• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
URODZINY MISIA KSIĄŻKOWEGO W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email

Od kilku lat z inicjatywy Fundacji ABCXXI 14 października obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Misia Książkowego. Święto to cieszy się dużą popularnością, gdyż dzieci uwielbiają misie! Przez jakiś czas sam Kubuś Puchatek obchodził urodziny w tym właśnie dniu, ale jako że jest misiem o wielkim sercu, nie miał nic przeciwko, by do świętowania zaprosić przyjaciół z innych książek (Misia Uszatka, Misia, Remisia, Misia Paddingtona, Misia Colargola czy niedźwiadka Baloo).

M1

Z tej okazji Bławatki i Bratki wybrały się w piątek 16 października do biblioteki Filia nr1 przy ul. Kruczej na „czytelniczą ucztę”. Podczas urodzinowego poczęstunku w czytelni przygotowanego przez Panią Ulkę, (bibliotekarkę) przedszkolaki poznały prawdziwą historię niedźwiadka brunatnego-kaprala Wojtka, który wraz z polskimi żołnierzami był w armii generała Andersa podczas II wojny światowej. Miały też okazję obejrzeć autentyczne, fotografie niedźwiadka z żołnierskiej służby.

M2

W dalszej części spotkania dzieci udały się do wypożyczalni, by tam zapoznać się z bajkami, książeczkami, których głównym bohaterem był oczywiście miś. Podczas zajęć warsztatowych samodzielnie wypożyczały książki - ucząc się właściwego obchodzenia z nimi, aktywnie brały udział m.in. w zabawach z misiowymi maskotkami, odgadywały tytuły wierszy, bajek i opowiadań.

M3

M5

Aby zachęcić małych czytelników do częstego obcowania z książkami dzieci obdarowane zostały bajkami do wspólnego czytania w przedszkolu. Otrzymały też od Pani bibliotekarki upominki-misiowe gadżety przypominające o niezwykłych urodzinach w bibliotece.

M6

M7

Zajęcia te miały na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych-zapoznanie przedszkolaków z popularnymi utworami literatury dziecięcej z jednoczesnym ukazaniem roli książki w życiu człowieka.

M4