• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
POPOŁUDNIE Z RODZINAMI "BRATKÓW" PDF Drukuj Email

Czerwiec dla „Bratków” to nie tylko ostatni miesiąc roku szkolnego ale też czas pożegnania z Przedszkolem nr 6 „Polne Kwiaty”- dzieci od września będą już uczniami klasy pierwszej - dlatego 18.06. spotkały się całe rodziny przedszkolaków na pikniku w plenerze, by podsumować okres spędzony w „szóstce”. Na miejsce od dawna planowanej uroczystości wybrano wiatę edukacyjną na terenie Leśnictwa Las Miejski.

1

2

Rodzinny piknik uroczyście otworzyły przedszkolaki witając wszystkich zabawą integracyjną, taką jak pozdrawiały się w trakcie całego roku szkolnego. Następnie wychowawczyni grupy Anna Polerowicz zaprosiła rodziny do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego WSPOMNIEŃ NADSZEDŁ CZAS w wykonaniu dzieci z oddziału IV „Bratki”. Dzieci potrafiące już czytać przypominały zgodnie ze słowami hymnu przedszkola braterstwo, przyjaźń i koleżeńskie zabawy, działania ekologiczne, sportowe, muzyczno-taneczne, plastyczne i literackie, a wszystkie przedszkolaki z wielką gracją recytowały okazjonalne wierszyki, śpiewały i tańczyły.

3

4

 

„Bratki” zapewniły tez swoje panie – Natalię, Anię i Dorotę, że za dwadzieścia lat zjawią się znów w Przedszkolu nr 6, ale już nie w roli małych przedszkolaków lecz dorosłych ludzi wykonujących różnorodne, odpowiedzialne zawody. Nie zabrakło więc Weroniki - lekarza z magicznym syropem Grzecznolin, marynarza snującego ciekawe, morskie opowieści (Michał P.), Filipa- inżyniera, który obiecał wybudować w naszym przedszkolu ogrzewany basen, informatyka z nowoczesnymi maszynami liczącymi (Michał K.),kosmonauty-Dominika proponującego paniom „przejażdżkę w kosmos” oraz dwóch wesołych ogrodniczek (bliźniaczki Ola i Zuzia) rozdających kwiaty i oczywiście krawcowej Majki zapewniającej swoje panie, że uszyje im przepiękne i modne sukienki.

5

6

 

Po czym nastąpiła wspólna rodzinna biesiada przy pieczonych kiełbaskach, wszyscy delektowali się też przepysznym drożdżowo-owocowym ciastem przygotowanym przez rodziców, kawą, gorącą herbatą, a dzieciaki słodkościami.

7

Były też podziękowania od Dyrektora Przedszkola nr 6 "Polne Kwiaty" w Gnieźnie dla rodziców za ofiarną pomoc i kilkuletnią pracę na rzecz przedszkola - wręczono dyplomy. Korzystając z okazji, że w tym dniu spotkały się całe rodziny (ok. 90 osób) wychowawczynie grupy (pani Natalia Wilczyńska i Anna Polerowicz) wręczyły starszakom kończącym edukację przedszkolną Dyplomy Ukończenia Przedszkola nr 6 oraz przekazały życzenia jakie przygotowały dla swoich wychowanków na dalszą drogę życia.

8

Dzieci otrzymały też książeczki-mini encyklopedie z różnych dziedzin(m.in. kosmos, przyroda, technika) jako pamiątkę z przedszkola w ramach programu „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku” –apel Kampanii Społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom oraz pisemko Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty” wydanie pt.”GNIEZNO-MIASTO KRÓLÓW” poświęcone koronacjom królewskim w Gnieźnie do wspólnego czytania i rozwiązywania różnorodnych zadań w domu.

9

Mali absolwenci dostali także drobne upominki ufundowane przez rodziców i nauczycielki (gadżety, ołówki, długopisy, breloczki i słodycze) których szukali po lesie podczas zabawy w tradycyjne „Ciepło-zimno” oraz kolorowe balony przygotowane przez mamusię Julki.

10

Sprzyjająca tego popołudnia pogoda pozwoliła też na wspólne z rodzicami i paniami z przedszkola zabawy sportowo-rekreacyjne m.in. z chustą animacyjną, piłkami, obręczami, woreczkami oraz rywalizację pomiędzy przedszkolakami i ich rodzeństwem na zielonej polanie. Zabawy te dostarczyły wszystkim wiele śmiechu i radości oraz pozytywnych emocji.

11

To było udane popołudnie spędzone wspólnie z rodziną naturalną -jak podkreślały dzieci w piosence „My rodzinę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy” oraz „Rodziną Przedszkolną-Bratkową”. Doskonała okazja sprzyjająca budowaniu dziecięcego systemu wartości.

12

Serdeczne podziękowania kierujemy do pracowników Nadleśnictwa Gniezno za umożliwienie dzieciom i ich rodzinom pobytu na terenie wiaty edukacyjnej!