• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
ZAJĘCIA Z RATOWNICTWA MEDYCZNEGO PDF Drukuj Email

Dnia 12.05.2015r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z nauczycielką zawodu - pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie – panią mgr Anną Krzymińską oraz studentami Wydziału Nauk o Zdrowiu z roku I.

1

Był to dzień pełen wrażeń, w którym wzięły udział dzieci z wszystkich oddziałów (w dwóch grupach: I-II, III-IV). Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonania prostych czynności z udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

2

Pani mgr Anna Krzymińska przekazała dzieciom informacje, jak należy postępować w przypadku skaleczeń, jak pomóc zanim przyjedzie pogotowie, jak zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Studenci przypomnieli dzieciom numery alarmowe oraz informacje, które należy udzielić dyspozytorowi pogotowia ratunkowego.

3

4

Została rozegrana scenka rozmowy telefonicznej z dziećmi z oddziału I – Martą Nowaczyk, Michałem Nowakowskim oraz z oddz. II – Stefanem Piotrowskim, Ignacym Witt. Studenci pielęgniarstwa zademonstrowali dzieciom zasady postępowania w przypadku osoby nieprzytomnej.

5

6

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem – zademonstrowane na fantomie. Jeden ze studentów przedstawił urządzenie - defibrylator, którego celem jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy.

7

8

Po omówieniu zasad z pierwszej pomocy dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w wykonywaniu czynności ratowniczych oraz bandażowaniu.

9

10

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obok człowieka potrzebującego pomocy.

11

12