• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
NOC Z ANDERSENEM U "POLNYCH KWIATÓW" PDF Drukuj Email

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest co roku 2 kwietnia, ponieważ świętowany jest w dzień urodzin najsłynniejszego bajkopisarza, Hansa Christiana Andersena (w tym roku przypada 210 rocznica jego urodzin).

A1

Z tej też okazji j w ramach Kampanii Społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM dla przedszkolaków z oddziału III Bławatki i IV Bratki oraz zaproszonychuczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 zorganizowano 10 kwietnia w uroczystość urodzinową tego sławnego Duńczyka ”Noc z Andersenem”. W rolę małego Andersena wcielił się przedszkolak- Michał Kotecki zapraszając gości na teatrzyk podczas którego mali widzowie zapoznani zostali z baśniami, odgadywali tytuły przedstawianych utworów, a całość uzupełniła oprawa muzyczna do wybranych baśni.

A2

Następnie mały Andersen „przywiózł” ze swoich podróży wielką walizkę-kufer z rekwizytami swoich baśni m.in. Stokrotka, lusterko Królowej Śniegu, ziarnko grochu na którym spała księżniczka, nowe ubranie dla cesarza, Latający Kufer, jajko z którego wykluło się Brzydkie Kaczątko, czy kwiatek w którym mieszkała mała Calineczka.

A3

Dzieci i rodzice mieli też okazję obejrzeć zorganizowaną przez Annę Polerowicz –koordynatora akcji CPCD na terenie przedszkola wystawę poświęconą pamięci baśniopisarza i okolicznościowy kącik czytelniczy . Na zakończenie spotkania przedszkolaki rysowały ilustrację do wybranej, ulubionej baśni Andersena-prace te wywieszone zostały na gazetce dla rodziców.

A4

Zorganizowana uroczystość była doskonałą okazją, by pokazać dzieciom, na czym polega magia ukryta w książce. Zachęcamy rodziny przedszkolaków do głośnego czytania dzieciom w domu, a także w przedszkolu! Czytanie bowiem rozwija wyobraźnię, myślenie dzieci i ich wrażliwość, wzbogaca zasób słownictwa.

A5

U Bratków przygotowujących się dokonkursu wiedzy na temat baśni, bajek i legend cały bieżący tydzień poświecony będzie książce, w tym baśniom Andersena (m.in. głośne czytanie, wycieczka do Biblioteki Publicznej Filia nr 1, prace plastyczno-malarskie na sztalugach, wykonanie plakatów, wystawy prac dla rodziców).

A6