• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
,,Wiosenna Przygoda’’- przedstawienie z kukiełkami. PDF Drukuj Email

W piątkowe przedpołudnie 20 marca dzieci z oddziału II „Stokrotki” w wiosennej scenerii witały gości – wszystkich przedszkolaków i pracowników placówki przebranych w barwne, wiosenne stroje. Dominował oczywiście kolor zielony. Do wspólnej zabawy włączyła się Leokadia Mikuła przedstawicielka Rady Osiedla Grunwaldzkiego. Pani dyrektor Mariola Ilnicka, w stroju oczywiście jak na ten dzień przystało zielonym, zachęcała dzieci do aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu – Przedszkole bierze udział w Programie Przedszkole w ruchu (MEN). Prawidłowego odżywiania się, zjadania surówek, owoców, a ograniczenia spożycia słodyczy.

7

Pani dyrektor zachęcała zebranych do ekologicznego stylu życia zgodnie z tekstem przedszkolnej piosenki zainscenizowanej przez wszystkich „O ekologii Polnych Kwiatów”. Następnie zaprosiła publiczność do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu „Stokrotek” pod kierunkiem wychowawczyni Anieli Napierały i kukiełek Zosi i Piotrusia , którym głosu i ruchu udzieliła autorka scenariusza nauczycielka Anna Bartczak – Polerowicz.

8

Mali aktorzy wierszem, tańcem i śpiewem starali się przywołać nową porę roku – wiosnę a kukiełki przejęły rolę narratora. Wiatr - Grzesiu Peszel i Jasółka - Julka Pers pomogli „Bałwankowi” pożegnać się z dziećmi i uciec przed Wiosennym Słońcem - Michał Kala. One też tańcem i śpiewem przywołały panią wiosnę, w którą wcieliła się Laura Chmiel.

9

Patrycja Pauszek wędrowała z Marzanką – zimy koleżanką, choć zima straszyła jeszcze śniegiem i mrozem, kolorowe motylki z gracją tańczyły z wiosną, a żaby starały się zaprzyjaźnić z bocianami. Gaiczek zielony - Oliwia Woch i Olek Zamiar życzyli zgromadzonym zdrowia i samych słonecznych, radosnych dni. Przedstawienie uatrakcyjniły różnorodne i kolorowe przebrania występujących małych aktorów przygotowane we współpracy z rodzicami, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

12

Po takim powitaniu wiosna zagościła w Przedszkolu nr 6 przy ulicy Wiosennej 7 i dalszą część dnia przedszkolacy spędzili na spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie korzystając ze słonecznej pogody.

11

Mali artyści mogli pochwalić się swoim artystycznym kunsztem przed rodzicami, babciami   i dziadkami, którzy obejrzeli przedstawienie dzień wcześniej w czwartek 19 marca. Na zakończenie  miłego spotkania wszyscy goście razem ze ,,Stokrotkami’’ przywoływali wiosnę malując na sztalugach jej zwiastuny.  

13