• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
EKOLOGICZNO-SPORTOWA WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

Marcowe przedpołudnie (środa 11 marca) było dla dzieci z oddz. II "Stokrotki”" i IV "Bratki” dniem pełnym wrażeń i atrakcji. Przedszkolaki wspólnie ze swoimi paniami wybrały się autokarem do leśniczówki przy Nadleśnictwie Gniezno, by przekazać karmę dla zwierząt - owoce, warzywa, suchy chleb, ziarno, którą zbierały dzieci i ich rodziny ze wszystkich oddziałów oraz pracownicy Przedszkola nr 6 „Polne Kwiaty”. To druga już w tym roku szkolnym akcja charytatywna pod hasłem I TY ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ZWIERZĄT organizowana przy współpracy z Nadleśnictwem Gniezno i Przedszkolem nr 9 „ Leśne Ludki”, mająca na celu wsparcie leśników przy dokarmianiu zwierzyny w okresie przedwiośnia („Spiżarnia dla leśnych zwierząt”).

2

W trakcie spotkania z leśnikami (paniami Karoliną i Ewą) przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości dotyczące zwierząt i roślin żyjących w naszych lasach. Na zakończenie pogadanki Pani Karolina – koordynator do spraw edukacji przyrodniczej przy Nadleśnictwie - zachęcała zebrane dzieci do naśladowania zwierząt, wzorowania się na ich menu i spożywania tak, jak one dużej ilości owoców i warzyw.

3

Następnie wszyscy udali się na leśny spacer obserwując charakterystyczne dla przedwiośnia zmiany w pogodzie i w przyrodzie. Dzieci obserwowały zwiastuny wiosny m.in. kwitnienie leszczyny, pojawienie się pierwszych ptaków, przebiśniegów. Dużo emocji wzbudziły harce i gonitwy wiewiórek wśród konarów drzew. Przechadzka do paśnika miała na celu zapoznanie przedszkolaków z „leśną stołówką zwierząt”, rodzajem karmy, lizawkami.

6

Po długim spacerze przyszedł czas na II śniadanie (gorącą herbatę i drożdżówki przygotowane przez panie kucharki i przywiezione z przedszkola) spożywane w nowo pobudowanej wiacie przy kominku oraz wspólne śpiewy, tańce i zabawy rekreacyjno-sportowe. Przeprowadzona przez panią Anię gimnastyka na leśnej polanie (zabawy bieżne, skoczne i ogólnorozwojowe) była promocją aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Na zakończenie leśnej wyprawy przedszkolaki miały także okazję zwiedzić leśniczówkę żywo interesując się trofeami myśliwych m.in. porożami jeleni, kozła, daniela, skórami z lisa, kuny, wydry.

7

Dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone i uśmiechnięte wróciły do przedszkola dzieląc się w drodze powrotnej wrażeniami i spostrzeżeniami.

Wycieczka miała na celu kształtowanie u przedszkolaków właściwego, opiekuńczego  stosunku do zwierząt  leśnych oraz podkreślenie roli ruchu i powietrza jako stymulatora prawidłowego rozwoju.

DZIĘKUJEMY  także Hurtowni Owocowo-Warzywnej „U Pawła” za przekazanie karmy dla leśnych zwierząt!