• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
Udział przedszkolaków w „MIKOŁAJKOWYM KONCERCIE” W SZKOLE MUZYCZNEJ PDF Drukuj Email

 

5 grudnia dzieci z oddziału III „Bławatki” i IV „Bratki” pod opieką swoich pań, ubrane w czerwone stroje i mikołajkowe czapki korzystając z zaproszenia wybrały się (jak co roku, od wielu lat) do Szkoły Muzycznej przy ulicy Mieszka I na uroczysty Mikołajkowy Koncert, który jest tradycją tej szkoły.

13

Uczniowie zaprezentowali przedszkolakom interesujący montaż słowno-muzyczny, który wierszem, piosenkami i grą na instrumentach perkusyjnych opowiadał o tradycji obchodzenia Mikołajek i nadchodzącej zimie. Następnym punktem koncertu były solowe występy młodych muzyków – uczniów Szkoły Muzycznej z klas początkowych, którzy pojawiali się na scenie prezentując swoje uzdolnienia.

2

Nasze przedszkolaki z wielką uwagą wsłuchiwały się w brzmienie różnorodnych instrumentów m.in. fortepianu, gitary, skrzypiec czy wiolonczeli. Również gra na kotłach i akordeonie zyskała wśród zgromadzonej małej publiczności wielką aprobatę i gorące brawa. Szczególnie miło było podziwiać śpiew i grę absolwentów naszego Przedszkola nr 6 – Martynę Pełczyńską, Mateusza Żółtowskiego i siostrę Mikołaja z oddziału „Bratków”- Julię Mądrą, którzy przedstawiali swoje umiejętności i talenty. Sadząc po owacjach przedszkolakom bardzo podobał się koncert, byli pełni podziwu dla występujących artystów.

4

W imieniu wszystkich zaproszonych nauczycielka P.6 Anna Polerowicz podziękowała gospodarzom za piękny koncert, złożyła świąteczne życzenia dla pracowników i uczniów naszego wieloletniego partnera – Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie a dzieci wręczyły przygotowane drobne upominki (cukierki, firmowe kalendarzyki i znaczki odblaskowe dla uczniów).

5

Następnie był czas na swobodne, indywidualne rozmowy z uczniami i ich nauczycielami, dzielenie się wrażeniami i pamiątkową fotografię.

6

Więcej zdjęć już wkrótce w Galerii. Zapraszamy!