• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
RODZINNE WARSZTATY KULINARNE PDF Drukuj Email

W piątek 24 października dzieci z oddziału IV Bratki przygotowały dla kolegów z oddziału III Bławatki oraz swoich rodzin teatrzyk pt.”Dom pod grzybem” wg. T. Fiutowskiej. Zebranych widzów serdecznie powitała dyrektor Przedszkola nr 6, Mariola Ilnicka.

1

Problematyka inscenizacji to gościnność, życzliwość i tolerancja. Główny bohater - grzyb borowik (w tę postać wcieliła się Eliza Grajczak) był bardzo przyjazny dając schronienie leśnym zwierzętom.

2

Pozostałe dzieci przebrane za ślimaka, jeża, mrówki, myszkę krecika, żabę i biedronkę poszukujące mieszkania na zimę zapomniały jednak grzecznie poprosić grzybka o gościnę, o czym przypomniała im pani Jesień (Laura Brzezińska).

3

5

Po teatrzyku rodziny Bratków zaproszone zostały na zajęcie otwarte podczas którego przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat darów jesieni (owoców, warzyw, grzybów), znajomością ich wartości odżywczych.

 

Głównym jednak punktem rodzinnego spotkania – w ramach realizowanego w przedszkolu projektu ŻYJMY ZDROWO - WIEMY I DZIAŁAMY -  było zrobienie przez dzieci, rodziców i babcie kolorowych i pomysłowych, warzywnych kanapek oraz muchomorka z jajek i pomidorów koktajlowych, które to zdrowe przysmaki zostały z apetytem zjedzone podczas wspólnego, rodzinnego II śniadania w przedszkolu.

7

6

A nasze hasło brzmi :
UŚMIECHNIĘTE BUZIE MAMY, BO SIĘ ZDROWO ODŻYWIAMY !

8

Serdecznie dziękujemy rodzinom Bratków za pomoc przy przygotowaniu strojów dla dzieci do przedstawienia oraz liczny, bardzo aktywny udział w warsztatach kulinarnych.

9

Za swój wysiłek dzieci otrzymały do wspólnego z rodzicami czytania w domu pisemko Polne Kwiaty pt.”ZDROWO JEMY-WIĘC ROŚNIEMY” propagujące zdrową żywność i zdrowy styl życia. Taki też był cel tego familijnego przedpołudnia.

Więcej zdjęć już wkrótce w Galerii. Zapraszamy!!