• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
URODZINY MISIA KSIĄŻKOWEGO PDF Drukuj Email

14 października świętujemy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia Z tej okazji w przede dniu tego święta dzieci z oddziału IV „Bratki" wybrały się do biblioteki – Filia nr 1 przy ulicy Kruczej – z życzeniami dla książkowych bohaterów: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Padinghtona, Misia Colargola i Misia Remisia.

5

Przedszkolaków w imieniu wszystkich misiów bardzo serdecznie przywitała Pani Ulka – bibliotekarka zapraszając wszystkich na „czytelniczą imprezkę”. Podczas zajęć warsztatowych „Bratki” zwiedzały bibliotekę, wypożyczały bajeczki, słuchały przygód misiów a także aktywnie uczestniczyły w dyskusji o sławnych miśkach znanych z bajek, wierszyków i filmu.

8

Poznały również prawdziwą historię niedźwiadka brunatnego –kaprala Wojtka, który wraz z polskimi żołnierzami służył w armii generała Andersa podczas II wojny światowej. Nie zabrakło też tradycyjnego „sto lat”, spaceru po bibliotece z misiem Pluszakiem w wózku, słodkiego poczęstunku i upominku dla dzieci przygotowanego przez Panią Ulę.

9

Dalsza część urodzinowej imprezy odbyła się 14X już w przedszkolnej sali, gdzie dzieci przygotowały misiową bibliotekę złożoną z książeczek przyniesionych z domu do wspólnego głośnego czytania. Bawiliśmy się przy piosenkach „Jadą jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”, malowaliśmy misiaki farbami na sztaludze
i przygotowaliśmy wystawę prac plastycznych ( oczywiście solenizantów misiów) dla rodziców.

11

2

Urodzinowa uroczystość zorganizowana została w ramach udziału Przedszkola nr 6 w Kampanii Społecznej CPCD i miała na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci oraz zachęcenie przedszkolaków (pięciolatków, którzy za rok będą już uczniami) do korzystania wraz z rodzicami ze zbiorów osiedlowej biblioteki.

3

Więcej zdjęć już wkrótce w Galerii. Zapraszamy!